pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
książka:

Vademecum Maturzysty. Matematyka

Dane szczegółowe:
Producent: Zielona Sowa
Oprawa: miękka
Ilość stron: 464 s.
Data: 2008-03-04
Cena wydawcy: 19.90 złpozycja niedostępna

Vademecum Maturzysty. Matematyka - opis wydawcy:

Vademecum maturzysty. Matematyka zostało przygotowane jako pomoc dla uczniów zdających maturę z matematyki., zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.
W książce znajdują się pogrupowane tematycznie (wprowadzane przez kolejne lata nauki w liceum lub technikum) zagadnienia wymagane na maturze z matematyki.
Uczeń znajdzie tu szczegółowe omówienie pojęć i niezbędnych umiejętności z zakresu: zbiorów liczbowych i działań na liczbach, ciągów liczbowych, funkcji i ich własności, w tym wielomianów i funkcji wymiernych, funkcji trygonometrycznych, funkcji wykładniczych, funkcji logarytmicznych, a także granic, ciągłości i pochodnych funkcji oraz planimetrii, geometrii analitycznej, stereometrii, rachunku prawdopodobieństwa.
W każdym rozdziale, obok niezbędnej teorii, definicji, twierdzeń i zestawu wzorów, zamieszczono przykładowe rozwiązania zadań, wraz ze szczegółowym omówieniem kolejnych etapów rozwiązań.
Dużym ułatwieniem dla Ucznia, przy powtarzaniu i utrwalaniu materiału, będą zamieszczone tabele, schematy i rysunki. Zakres i sposób prezentacji zagadnień są zgodne z opisem wymagań, publikowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
Mamy nadzieję, że nasza publikacja pomoże maturzystom uzyskać świetne wyniki na egzaminie dojrzałości.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Czwartek, 21 Marca 2019 roku.