pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Uzasadnienie metafizyki moralności

Autor książki:

Immanuel Kant

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vis-a-Vis Etiuda
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 112 s.
EAN: 9788379984442
ISBN: 978-83-7998-444-2
Data: 2023-09-05
10.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Immanuel Kant (1724-1804) - jeden z najważniejszych filozofów niemieckich i bodaj naważniejszy, najbardziej wpływoy intelektualnie czasu Oświecenia, twórca tzw. krytycyzmu w filozofii. Jego najważniejsze dzieła to właśnie dzieła krytyczne Krytyka czystego rozumu, Krytyka praktycznego rozumu, Krytyka władzy sądzenia. Niewielka rozprawa Uzasadnienie metafizyki moralności także należy do nurtu krytycznego w filozofii Kanta i określane jest jako łatwiejszy wykład tez zawartych w dziele Krytyka praktycznego rozumu. Jak pisze Kant we wprowadzeniu: W niniejszej pracy posiłkowałem się tą metodą, która
zdaniem moim jest najodpowiedniejsza, jeżeli chcemy postępować drogą analityczną od pospolitego poznania do określenia najwyższej jego zasady, i znowu na odwrót drogą syntetyczną - od zbadania tej zasady i jej źródeł do pospolitego poznania, w którym znajdujemy jej zastosowanie. Podział ten wypadł więc w następujący sposób:
1. Rozdział pierwszy: Przejście w zakresie moralności od pospolitego poznania rozumowego do poznania filozoficznego.

2. Rozdział drugi: Przejście od popularnej filozofii moralnej do metafizyki moralności.

3. Rozdział trzeci: Ostatni krok od metafizyki moralności do krytyki czystego praktycznego rozumu.

Książka "Uzasadnienie metafizyki moralności" - Immanuel Kant - oprawa miękka - Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda. Książka posiada 112 stron i została wydana w 2023 r. Cena 10.21 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.