pokaz koszyk
autor tytuł  24h
książka -  Uwikłanie - Zygmunt Miłoszewski
książka

Wydawca: WAB
Rok wydania:
Oprawa: miękka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 123x194 mm
EAN: 9788328008007
ISBN: 9788328008007
Data: 2013-11-07
Cena: 19.99 zł
pozycja niedostępna

Opis produktu:

Jeden z pacjentów znanego psychiatry, biorący udział w kontrowersyjnej terapii ustawień, ginie tuż po niej. Czy powodem morderstwa mogło być pole negatywnych emocji, jakie się podczas niej wytworzyło między uczestnikami Czy może był to zwyczajny mord na tle rabunkowym Policja proponuje proste rozwiązania. Jednak intuicja nie zawodzi charyzmatycznego, białowłosego, dociekliwego prokuratora.

Teodor Szacki to nietuzinkowy urzędnik państwowy: jego praca nie kończy się o 17.00, a obowiązki nie ograniczają się do sporządzenia aktu oskarżenia. Ramię w ramię z zaprzyjaźnionym policjantem prowadzi sprawę; z jednej strony bezkompromisowy, trzyma się ściśle kodeksów, z drugiej między literami prawa potrafi dostrzec człowieka i dramat jego losu.

Szacki odkrywa, że terapia ustawień może być niebezpieczną grą z emocjami, a nawet życiem pacjentów. W tej sprawie nie będzie prostych rozwiązań. Śledztwo okaże się żmudne, a zbrodnia niemal doskonała. Na wyjaśnienie zagadki warto jednak czekać. Szacki wpadnie wreszcie na ślad upiorów" z przeszłości, które zaplanowały morderstwo. Tytułowe uwikłanie dotyczy wszystkich: ofiary, mordercy, nawet prokuratora. Wszyscy zresztą, zgodnie z teorią wybitnego psychiatry Berta Hellingera, na którą w powieści powołuje się Miłoszewski, jesteśmy uwikłani.

Na motywach powieści zrealizowany został film w reżyserii Jacka Bromskiego, w którym akcja przenosi się do Krakowa, terapia odbywa się na zamku w Przegorzałach, a dociekliwym urzędnikiem jest pani prokurator, Agata Szacka. W filmowym Uwikłaniu zobaczymy plejadę gwiazd polskiego kina.

Cieszę się, że wreszcie mamy mistrza powieści kryminalnej na europejską miarę. A do tego jego książki świetnie dają się adaptować na film.

Juliusz Machulski Imponuje kryminalne przygotowanie Miłoszewskiego, misterna intryga i świetnie budowane warszawskie tło. A skala uwikłania i bezradność wobec zła, przed którym stajemy, budzi grozę i trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Justyna Sobolewska, Polityka" W literaturze polskiej pojawił się nie lada majster: Zygmunt Miłoszewski - pisarz rasowy.

Jerzy Pilch, Dziennik "

Oceń, napisz recenzję/opinię
  Bądź pierwszy - napisz opinię!

Kupujący tę pozycję zamówili również:

książka
Charlotte Link
Przerwane milczenie

Zobacz również inne podobne pozycje dostępne w księgarni:

książka
Zygmunt Miłoszewski
Gniew
Rok wydania: 2014
Oprawa: miękka
książka
Agata Christie
Morderstwo na polu golfowym. Seria: Klasyka kryminału
Rok wydania: 2014
Oprawa: miękka
książka
Zygmunt Miłoszewski
Uwikłanie / Ziarno prawdy / Gniew. PAKIET
Rok wydania: 2014
Oprawa: twarda
książka
Zygmunt Miłoszewski
Ziarno prawdy. Nowa seria polskiego kryminału cz. 2
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka