pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej
książka:

Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gaskor
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 100 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788393343164
ISBN: 978-83-9334-316-4
Data: 2012-05-10
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej - Anna Kuszczuk - opis książki:

Informator omawia podstawowe zasady organizacji wsparcia rodziny i sytemu pieczy zastępczej. Celem publikacji jest wskazanie głównych założeń ustawy z ukierunkowaniem na obowiązki instytucji wynikające z funkcjonowania nowego systemu.

Opracowanie powstało w oparciu o problemy zgłaszane przez uczestników szkoleń prowadzonych przez autorkę. Dzięki temu informator został wzbogacony o kilkadziesiąt najczęściej zadawanych pytań związanych z problematyką ustawy.

Książka ta kierowana jest do wszystkich instytucji i organizacji działających na rzecz wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej, w tym jednostek samorządu terytorialnego oraz jednostek organizacyjnych szczebla: gminnego, powiatowego oraz wojewódzkiego w tym m.in. ośrodków pomocy społecznej, powiatowych centrów pomocy rodzinie, ośrodków adopcyjnych, placówek opiekuńczo - wychowawczych, przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną oraz rodzin zastępczych.

Wśród pytań, na które odpowiada autorka, znajdują się m.in.: - W jaki sposób gmina powinna zlecić realizację zadania z ustawy ośrodkowi pomocy społecznej - Według jakich kryteriów należy określić limit rodzin zastępczych w 3-letnim programie rozwoju pieczy zastępczej - Jak zorganizować w ramach powiatowego centrum pomocy zespół do spraw pieczy zastępczej - Czy do realizacji ustawy stosujemy wywiad środowiskowy - Jaki koszt ponosi gmina za pobyt dziecka w pieczy i na jakiej podstawie

Książka „Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Gaskor.

Książka posiada 100 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej"