pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Ustawa o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Komentarz....
książka:

Ustawa o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Komentarz. Seria: Ustawy w praktyce

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 350 s.
Wymiar: 165x238 mm
EAN: 9788325574673
ISBN: 978-83-2557-467-3
Data: 2015-03-30
Cena wydawcy: 169.00 złpozycja niedostępna

Ustawa o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Komentarz. Seria: Ustawy w praktyce - Sebastian Gajewski, Aleksander Jakubowski - opis książki:

Pierwszy i jedyny na rynku praktyczny komentarz do ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, który pokazuje, jak efektywnie i zgodnie z prawem tworzyć instytucje kultury i nimi zarządzać oraz działać w sferze kultury
Najważniejsze korzyści wynikające z zakupu książki: * szczegółowe omówienie zasad tworzenia, przekształcania i likwidacji instytucji kultury; * wyczerpująca analiza problemów związanych z finansowaniem działalności instytucji kultury, w tym przyznawania dotacji, stypendiów i nagród dla podmiotów związanych z działalnością kulturalną; * szczegółowe omówienie zasad zatrudniania pracowników instytucji kultury; * sprecyzowanie prawnych form działania podmiotów w sferze kultury i kształtu prowadzonych w tym zakresie postępowań; * zebranie w jednej publikacji pełnego orzecznictwa sądów administracyjnych i stanowisk organów administracji oraz nauki prawa dotyczących organizowania i prowadzenia działalności kulturalnej; * przedstawienie wzorów dokumentów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania instytucji kultury.

Niniejsza publikacja jest pierwszą na rynku wydawniczym pozycją szczegółowo i wyczerpująco omawiającą ustawę z 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Stanowi ona niezbędną lekturę i narzędzie pracy dla dyrektorów i pracowników instytucji kultury oraz pozostałych pracowników administracji rządowej i samorządowej, a także sędziów, radców prawnych, adwokatów i innych osób, które w swojej aktywności zawodowej są związane z działalnością kulturalną. Komentarz rozwieje wiele wątpliwości interpretacyjnych, które występują w praktyce i przedstawi prawidłowe zasady szeroko rozumianego funkcjonowania instytucji kultury, poparte poglądami orzecznictwa sądów administracyjnych, sądów powszechnych i organów administracji publicznej.

Dzięki niniejszej publikacji Czytelnik dowie się w szczególności: * jakie są obowiązki i uprawnienia organizatora instytucji kultury; * na czym polega mecenat państwa i samorządu terytorialnego w sferze kultury; * jakie powinny być prawidłowe relacje pomiędzy organizatorem instytucji kultury - ministrem, kierownikiem urzędu centralnego, jednostką samorządu terytorialnego - a tą instytucją; * jakie są formy organizacyjne prowadzenia działalności kulturalnej; * jak właściwie dokonywać przekształceń podmiotowych instytucji kultury - łączyć je dzielić, przekazywać, powierzać i wspólnie prowadzić; * jak prawidłowo konstruować uchwały, zarządzenia i umowy niezbędne w prowadzeniu działalności kulturalnej; * jak prawidłowo konstruować statut instytucji kultury oraz jej regulamin organizacyjny; * jaki jest charakter prawny dotacji dla instytucji kultury i tryb ich przyznawania; * jaką formę prawną ma przyznanie nagrody i stypendium za działalność kulturalną oraz jak kształtuje się tryb postępowania w tym przedmiocie; * jak prawidłowo udzielać zamówień na dostawy lub usługi z zakresu działalności kulturalnej; * jak właściwie prowadzić gospodarkę finansową instytucji kultury i ubiegać się o środki na działalność kulturalną; * w jaki sposób właściwie zatrudniać dyrektora i innych pracowników instytucji kultury; * jak zgodnie z prawem powinny być podejmowane uchwały przez organy stanowiące jednostek samorządu terytorialnego w zakresie, w jakim wykonują one zadania organizatora instytucji kultury; * jakie są w świetle ustawy uprawnienia i obowiązki podmiotów prywatnych prowadzących działalność kulturalną; * jak prawidłowo wykonywać obowiązki związane z organizowaniem imprez artystycznych i rozrywkowych

Książka „Ustawa o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Komentarz. Seria: Ustawy w praktyce” - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 350 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ustawa o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Komentarz...."
Sebastian Gajewski, Aleksander Jakubowski - autor m.in.:
Argument z linii orzeczniczej w - okładka książki
Argument z linii orzeczniczej w orzecznictwie... Aleksander Jakubowski, Sebastian Gajewski;