pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych....
Księgarnia »
Książki »
książka:

Ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gaskor
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 402 s.
EAN: 9788393178186
ISBN: 978-83-9317-818-6
Data: 2011-09-08
Cena wydawcy: 99.00 złpozycja niedostępna

Ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych. Komentarz - Monika Haczkowska - opis książki:

Ustawa o odpowiedzialności majątkowej... to pierwszy na polskim rynku wydawniczym komentarz do ustawy o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa, która weszła w życie 17 maja 2011 r. W publikacji dokonano szczegółowej analizy przepisów wspomnianej ustawy. Przedstawiono cele, sposób korzystania i konsekwencje wynikające z uchwalenia nowych przepisów prawnych.
Opracowanie zawiera użyteczne i niezbędne wzory pism w postępowaniu związanym z odpowiedzialnością materialną funkcjonariusza publicznego. Niniejsza pozycja kierowana jest do urzędników administracji publicznej, adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów, aplikantów tych zawodów oraz osób zainteresowanych tematyką odpowiedzialności prawnej funkcjonariuszy publicznych. Przejrzysta forma i treść komentarza mogą pomóc w codziennej praktyce zawodowej.
W Komentarzu omówiono m.in.:
- podmiotowy i przedmiotowy zakres odpowiedzialności odszkodowawczej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa;
- przesłanki odpowiedzialności materialnej;
- przebieg procedury wyjaśniającej, kończącej się wytoczeniem powództwa o odszkodowanie przeciwko winnemu funkcjonariuszowi na rzecz tzw. podmiotu odpowiedzialnego;
- sankcje za niewykonanie przepisów ustawy.

Książka „Ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych. Komentarz” - oprawa miękka - Wydawnictwo Gaskor.

Książka posiada 402 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych...."