pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego i domu jednorodzinnego....
książka:

Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego i domu jednorodzinnego. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
EAN: 9788378063681
ISBN: 978-83-7806-368-1
Data: 2012-06-21
pozycja niedostępna

Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego i domu jednorodzinnego. Komentarz - Helena Ciepła, Barbara Szczytowska - opis książki:

Niniejsza publikacja to kompleksowe omówienie przepisów tzw. ustawy deweloperskiej, która obowiązuje od 29 kwietnia 2012 r.

Autorki przedstawiają sposób realizowania ochrony interesów nabywców lokali mieszkalnych i domów jednorodzinnych w razie niewywiązania się dewelopera z umowy oraz przed skutkami jego bankructwa. W książce wyjaśniono los prawny umów deweloperskich zawartych przed dniem wejścia w życie ustawy, a także wskazano, jak należy sporządzić umowę deweloperską dotyczącą nabycia lokalu z inwestycji budowlanej, w której rozpoczęcie sprzedaży nastąpiło przed 29 kwietnia 2012 r., a jak należy to zrobić w przypadku przedsięwzięcia deweloperskiego, w którym rozpoczęcie sprzedaży nastąpiło po 29 kwietnia 2012 r. Omówiono ponadto m.in. charakter prawny umowy deweloperskiej, zagadnienia związane z mieszkaniowym rachunkiem powierniczym, gwarancją bankową i ubezpieczeniową, a także obowiązki dewelopera oraz kwestie odstąpienia od umowy deweloperskiej. Publikacja zawiera także komentarz do tytułu Ia części trzeciej ustawy - Prawo upadłościowe i naprawcze zatytułowanego Postępowanie upadłościowe wobec deweloperów, a także wzory umów deweloperskich i innych pism.

Książka jest skierowana do szerokiego kręgu odbiorców: notariuszy, adwokatów, radców prawnych, sędziów, aplikantów zawodów prawniczych, a także firm deweloperskich, banków i innych podmiotów zajmujących się problematyką rynku mieszkaniowego.

Helena Ciepła - sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku.

Barbara Szczytowska - radca prawny, doktorantka w Katedrze Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi kancelarię specjalizującą się w prawie nieruchomości i inwestycji deweloperskich.

Książka „Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego i domu jednorodzinnego. Komentarz” - oprawa miękka - Wydawnictwo LexisNexis.

Książka posiada 320 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego i domu jednorodzinnego...."
Helena Ciepła, Barbara Szczytowska - autor m.in.:
Elektroniczne postępowanie wieczystoksięgowe - okładka książki
Elektroniczne postępowanie wieczystoksięgowe w... Helena Ciepła, Mirosława Pytlewska-Smółka;
Obrót nieruchomościami w praktyce - okładka książki
Obrót nieruchomościami w praktyce notarialnej,... Helena Ciepła, Stella Brzeszczyńska ;