pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Ustawa deweloperska. Komentarz
Ustawa deweloperska. Komentarz 130.41 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Upadłość konsumencka. Komentarz po nowelizacji prawa upadłościowego...
książka:

Upadłość konsumencka. Komentarz po nowelizacji prawa upadłościowego i naprawczego. Seria: Krótkie Komentarze Becka

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 121x192 mm
EAN: 9788325595319
ISBN: 978-83-2559-531-9
Data: 2017-11-08
Cena wydawcy: 169.00 złpozycja niedostępna

Upadłość konsumencka. Komentarz po nowelizacji prawa upadłościowego i naprawczego. Seria: Krótkie Komentarze Becka - opis książki:

Upadłość konsumencka. Komentarz stanowi kompleksowe omówienie przepisów ustawy z 28.2.2003 r. - Prawo upadłościowe (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 2171 ze zm.), ustawy z 20.8.1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 687 ze zm.) oraz ustawy z 28.7.2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 623). Prezentowana pozycja zawiera omówienie wszystkich zmian ustawodawczych dotyczących upadłości konsumenckiej od ostatniego wydania publikacji, a które dotyczą gównie m.in.:
wprowadzenia przez ustawodawcę gotowego wzoru urzędowego formularza z wnioskiem o ogłoszenie upadłości, który pozwala uniknąć błędów popełnianych dotąd przez wnioskodawców. Jest on dostępny na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości oraz w sądach;
dopuszczenia możliwości złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości przez wierzyciela osoby fizycznej, pod warunkiem że był on przedsiębiorcą, a od dnia wykreślenia z rejestru nie minął jeszcze rok - dotyczy to również byłych wspólników spółek i właścicieli niezarejestrowanej działalności gospodarczej;
umożliwienia wnioskowania przez byłych przedsiębiorców i wspólników spółek osobowych o bankructwo konsumenckie następnego dnia po zakończeniu działalności gospodarczych.

Drugie wydanie Komentarza zostało wzbogacone o najnowsze orzecznictwo oraz dotychczasowy dorobek doktryny, co zapewnia Czytelnikowi najwyższy poziom merytoryczny.

Publikacja skierowana do dłużników starających się o upadłość konsumencką, wierzycieli uczestniczących w upadłości konsumenckiej np. banków, sędziów, syndyków, komorników. Stanowi również nieodzowną pomoc dla praktyków prawa, w tym adwokatów, radców prawnych specjalizujących się w tej dziedzinie, a także jest cenną bazą wiedzy dla aplikantów zawodów prawniczych oraz studentów zainteresowanych pogłębieniem wiedzy z obszaru upadłości konsumenckiej.

Książka „Upadłość konsumencka. Komentarz po nowelizacji prawa upadłościowego i naprawczego. Seria: Krótkie Komentarze Becka” - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 400 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Upadłość konsumencka. Komentarz po nowelizacji prawa upadłościowego..."