pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Upadek Konstantynopola

Autor książki:

Kritobulos z Imbros

Dane szczegółowe:
Wydawca: Henryk Pietruszczak
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 402 s.
Wymiar: 148x136 mm
EAN: 9788365061591
ISBN: 978-83-6506-159-1
Data: 2022-10-13
71.78 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Być może wielu perskich i arabskich pisarzy również zdecyduje się to samo opisać i przekazać potomnym. Są ze wszystkim dobrze zaznajomieni i nierzadko byli też naocznymi świadkami, ale nie można ich prac porównać z językiem greckim, cieszącym się i wszystkich wielkim szacunkiem. Ich sprawozdania dotrą jedynie do Persów i Arabów i tych, którzy rozumieją ich język. Natomiast to dzieło nie będzie czytane jedynie przez Greków, lecz także przez wszystkie ludy na zachodzie, nawet przez te, które mieszkają poza Słupami Herkulesa, przez tych, którzy mieszkają na Wyspach Brytyjskich i chwalone przez tych, na których język zostanie przełożone, ponieważ oni interesują się Hellenami. To tym bardziej zachęca mnie do tego przedsięwzięcia i wyobrażam sobie, że moje dzieło będzie mieć wielu krytyków i świadków.[...]
Podzieliłem ją na pięć części i rozpocząłem sprawozdanie od momentu, w którym pożegnałeś się z ojcem i przeniosłeś się z Azji do Europy.

Księga zawiera opis wojny przeciw Rzymianom i zdobywanie polis, mówi o wyprawie przeciwko Ainos, przeciwko mieszkańcom Fokali i Tryballom, o tym jak została przeprowadzona, o całkowitym pokonaniu i zniewoleniu tych ludów, o pierwszym i drugim napadzie na Peloponez i o tym, jak został podbity ze wszystkimi miastami i twierdzami i zmuszony do płacenia trybutu. Potem mówię o wydarzeniach wokół Sinope i Trapezuntu, o znaczących i znanych miastach, o tym jak one i ich otoczenie skapitulowało i zostało poddane sułtanowi.

(fragment książki)

Książka "Upadek Konstantynopola" - Kritobulos z Imbros - oprawa miękka - Wydawnictwo Henryk Pietruszczak. Książka posiada 402 stron i została wydana w 2022 r. Cena 71.78 zł. Zapraszamy na zakupy!