pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Ukraiński Kościół Greckokatolicki w optyce troski i zainteresowania Jana Pawła II. Zagadnienia wybrane

Dane szczegółowe:
Wydawca: Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 98 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380619944
ISBN: 978-83-8061-994-4
Data: 2022-02-24
33.08  35.00  1.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

„Kijów jest kolebką chrześcijaństwa w Europie Wschodniej. Ukraina, która ponad tysiąc lat temu stała się źródłem promieniowania wiary i chrześcijańskiej cywilizacji na europejski Wschód, jest ważnym «laboratorium», gdzie chrześcijańska tradycja wschodnia współistnieje z łacińską.

Niezapomnianym doświadczeniem były dla mnie uroczyste liturgie eucharystyczne w obrządku łacińskim i bizan-tyjsko-ukraińskim, którym przewodniczyłem w Kijowie i we Lwowie. Było to jak gdyby przeżywanie liturgii «obydwoma płucami», podobnie jak pod koniec pierwszego tysiąclecia, po chrzcie Rusi i przed bolesnym rozłamem między Wschodem i Zachodem. Modliliśmy się razem, aby różnorodność tradycji nie przeszkadzała komunii w wierze i w życiu Kościoła. Ut unum sink te słowa żarliwej modlitwy Chrystusa rozbrzmiewały szczególnie wymownie na tej «ziemi pogranicza», w której dzieje wpisane jest krwią powołanie, aby była «mostem» między podzielonymi braćmi".

JAN PAWEŁ II

ZACHOWUJĘ W PAMIĘCI IW SERCU

OBRAZY Z TEJ PODRÓŻY

4 lipca 2001 - Watykan.

Audiencja generalna po powrocie z Ukrainy

Książka "Ukraiński Kościół Greckokatolicki w optyce troski i zainteresowania Jana Pawła II. Zagadnienia wybrane" - Malwina Kędracka, Oksana Basaraba, Monika Frąszczak (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL. Książka posiada 98 stron i została wydana w 2021 r. Cena 33.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]