pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Tysiąc i Jedna Noc z Szeherezadą
Tytuł książki:

Tysiąc i Jedna Noc z Szeherezadą

Dane szczegółowe:
Wydawca: KOS
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 688 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788376490786
ISBN: 978-83-7649-078-6
Data: 2013-06-21
54.47  89.00  34.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Niesamowita książka Tysiąc i jedna noc z Szeherezadą" przeniesie czytelnika w czarodziejski świat opowiadań Szeherezady...

Piękna Szeherezada stała się na własne życzenie nałożnicą kalifa, godząc się, że po jednej spędzonej z nim nocy poniesie śmierć. Jednak umiała sprawić, że po każdej nocy miłosnej darował jej życie jeszcze na kolejną noc... i tak zrodziły się te najsłynniejsze w dziejach arabskie opowieści, które po raz pierwszy ukazują się tu w postaci tak bliskiej prawdy, jak nigdy dotąd.

Do świadomości europejskiej dzieło to dotarło najpierw jako tzw. rękopis francuskiego orientalisty, dyplomaty i kolekcjonera Antoine a Gallanda (1646 1715). Włączył on do swej wersji książkowej historie pochodzące z przekazów ustnych, nie brak jednak podejrzeń, że sam je wymyślił. Co więcej, w przekładzie swoim poważnie okaleczył arabski tekst, zwłaszcza przez to, że opuszczał wiele fragmentów erotycznych oraz pomijał lub przekładał na prozę prawie wszystkie nadzwyczaj ważne wstawki poetyckie. Idąc tropem Gallanda kolejni tłumacze i wydawcy tego dzieła w podobny sposób zniekształcali jego treść, przerabiając je nawet na bajki dla dzieci, co jest największym z możliwych zafałszowań.

Przełom nastąpił dopiero 300 lat po zaistnieniu rękopisu Gallanda, kiedy to arabski filolog Muhsin Mahdi odszukał, opracował i wydał w 1983 roku najstarszą, nie cenzurowaną wcześniej wersję Tysiąca i jednej nocy. Na język niemiecki przełożyła ją arabistka Claudia Ott, zaś na podstawie jej tłumaczenia powstało niniejsze wydanie.

(na podstawie posłowia Roberta Stillera)
Przekładu dokonali Marian Leon Kalinowski oraz Robert Reuven Stiller, a całość konsultował Marek M. Dziekan.

Treść książki wzbogaca 16 unikalnych kolorowych wkładek, drukowanych na specjalnym kalkowym papierze.

To znakomite wydanie, w twardej oprawie, opatrzone posłowiem Roberta Stillera, na pewno stanie się nieodzowną pozycją w każdej domowej bibliotece.

Patronat medialny nad książką objęli:
- miesięcznik NIEZNANY ŚWIAT

Książka "Tysiąc i Jedna Noc z Szeherezadą" - oprawa twarda - Wydawnictwo KOS. Książka posiada 688 stron i została wydana w 2012 r. Cena 54.47 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Jeden z tysięcy - okładka książki

Jeden z tysięcy

Leszek Mierzejewski