pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Turystyka w miejscach kłopotliwego dziedzictwa
Książki »
Tytuł książki:

Turystyka w miejscach kłopotliwego dziedzictwa

Autor książki:

Magdalena Banaszkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788323345138
ISBN: 978-83-2334-513-8
Data: 2018-11-20
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Turystyka
Turystyka 64.47 zł pozycja dostępna!

Turystyka w miejscach kłopotliwego dziedzictwa - Magdalena Banaszkiewicz - opis książki:

Turystyka w miejscach kłopotliwego dziedzictwa przedstawia fenomen transformacji dziedzictwa socjalistycznego pod wpływem rozwoju turystyki w Europie Środkowo-Wschodniej. Za klucz interpretacyjny dla analizy zjawisk turystycznych posłużyły najważniejsze koncepcje badawcze wypracowane w ostatnich latach na gruncie antropologii i socjologii turystyki, skupiające się wokół problematyki doświadczenia turystycznego oraz jego roli w tworzeniu i funkcjonowaniu atrakcji turystycznych.

[...] książka jest jedna z pierwszych polskich prac, które podejmują tytułowa problematykę w sposób tak szeroki, wypełniając jednocześnie pewna lukę istniejącą w literaturze turystycznej. Warto podkreślić, ze próba wypełnienia tej luki jest tym cenniejsza, że cechuje ją podejście interdyscyplinarne, a przedstawione analizy, interpretacje i stanowiska w dużej części znajdują oparcie w badaniach empirycznych.

Prof. dr hab. Wiesław Alejziak
Operując plastycznym językiem, autorka wprowadza czytelnika w interesującą ją problematykę; swobodnie kreśli granice pola badawczego, nie tracąc z oczu szerokiego horyzontu wielości możliwych spojrzeń wynikających z różnych metodologii i dyscyplin naukowych, w których kręgu zainteresowań pozostaje turystyka.

Dr hab. Łukasz Gaweł

Książka „Turystyka w miejscach kłopotliwego dziedzictwa” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Magdalena Banaszkiewicz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: