pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Tradycyjna numerologia chińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: KOS
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 408 s.
Wymiar: 240x170 mm
EAN: 9788376492308
ISBN: 978-83-7649-230-8
Data: 2021-07-19
51.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W tradycji chińskiej los człowieka jest wypadkową trzech naturalnych sił SAN CHAI trzech rodzajów szczęścia. Przede wszystkim istnieje TIEN CHAI Szczęście Niebiańskie. To ono decyduje o tym, czy ktoś rodzi się w rodzinie bogatej lub biednej, jako człowiek inteligentny lub ograniczony, oraz o tym, czy jego przeznaczeniem jest sława czy zapomnienie. Druga składowa to TI CHAI Szczęście Ziemskie. Dotyczy powiązań ziemskich: miejsca i warunków, w jakich żyjemy, ludzi, jakich spotykamy. Jest też REN CHAI Szczęście Ludzkie, które jest efektem działania człowieka, jego charakteru i intencji, a przede wszystkim poczynań wobec Nieba i Ziemi.
W kulturze chińskiej numerologia i feng shui były sztukami odczytywania ładu wszechświata tak, aby podziwiając jego ciągłe zmiany i trwałość zarazem, można było odczuwać współzależność wszystkich rzeczy. Były elementami samopoznania i samodoskonalenia wewnętrznego. Podstawą tych sztuk była wiedza wypływająca z obserwacji mądrości przyrody. Wiedza dawała wewnętrzny spokój wynikający z poznania swego miejsca we wszechświecie. Miejsca niekoniecznie dominującego i najważniejszego, ale mającego swoje znaczenie w ustalonym porządku dziesięciu tysięcy rzeczy. To rozpoznanie i akceptacja pozwalają człowiekowi dostrzegać i wykorzystywać energie istniejące w danym czasie i otoczeniu. Tak, aby czas i miejsce zawsze pracowały dla niego i były mu przychylne.
Zdobywając wiedzę, musimy rozumieć, że jest ona raczej zdolnością do tolerancji i współpracy, nigdy narzędziem do manipulacji. Wiedza daje człowiekowi siłę, aby pozornie nieprzychylne koleje losu aktywnie przekształcać w piękną, wspaniałą rzeczywistość; aby te naprawdę nieuchronne i tragiczne spokojnie ominąć lub znieść z godnością. Daje też mądrość pomagającą odróżnić jedne od drugich.

Książka "Tradycyjna numerologia chińska" - Zbigniew Królicki, Bogusław Białko - oprawa miękka - Wydawnictwo KOS. Książka posiada 408 stron i została wydana w 2021 r. Cena 51.79 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]