pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Tło cywilizacyjne odsieczy wiedeńskiej
Tytuł książki:

Tło cywilizacyjne odsieczy wiedeńskiej

Autor książki:

Feliks Koneczny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prohibita
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 56 s.
Wymiar: 125x197 mm
EAN: 9788365546302
ISBN: 978-83-6554-630-2
Data: 2018-05-28
9.25  9.90  0.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Za czasów Sobieskich były w Europie cztery cywilizacje, tak samo, jak obecnie: łacińska, bizantyńska, żydowska, turańska. Żydowska kwitnęła w Polsce w najlepsze, ale nie promieniowała na społeczeństwo polskie; o tym jeszcze nie było mowy! Bizantyńskiej nie było wówczas w Polsce ni śladu. Turańska udzielała się od Kozaczyzny i Moskwy, poniekąd też przez wpływy tureckie. Rodzimą w Polsce była cywilizacja łacińska.

Pod Wiedniem zwalczano cywilizację turańską, której najwybitniejszymi przedstawicielami niegdyś byli Mongołowie "niebiescy" a potem Turcy. Błądzi, kto mniema, jakoby Turcy należeli do cywilizacji arabskiej przez to samo, iż są muzułmanami. W piśmiennictwie arabskim Turek jest przedmiotem wzgardy i nienawiści. Islam jest dwojaki: arabski i turański; są to dwa odrębne kręgi cywilizacyjne.

Pod Wiedniem broniło się chrześcijaństwo, idąc na wojnę prawdziwie religijną. Zastanówmy się nad związkiem tego z kwestią cywilizacji.

Książka "Tło cywilizacyjne odsieczy wiedeńskiej" - Feliks Koneczny - oprawa miękka - Wydawnictwo Prohibita. Książka posiada 56 stron i została wydana w 2018 r. Cena 9.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Feliks Koneczny - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Bizantynizm niemiecki - okładka książki

Bizantynizm niemiecki

Feliks Koneczny
O wielości cywilizacji - okładka książki

O wielości cywilizacji

Feliks Koneczny
Produkty podobne: