pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Wielki Kryzys w Ameryce - okładka książki
Wielki Kryzys w Ameryce pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Teoria socjalizmu i kapitalizmu
książka:

Teoria socjalizmu i kapitalizmu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 238 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788365086006
ISBN: 978-83-6508-600-6
Data: 2016-12-30
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Teoria socjalizmu i kapitalizmu - Hans Hermann Hoppe - opis książki:

Teoria socjalizmu i kapitalizmu to zwięzła, logiczna i druzgocąca krytyka wszelkich odmian socjalizmu. Autor, uczeń Rothbarda, analizuje, jak zmienia się struktura bodźców, kiedy pojawiają się różne rodzaje systemowej ingerencji w prawa własności. Ponadto buduje system etyczny w oparciu o aksjomat argumentacji i dowodzi, że jedynym możliwym do obrony na gruncie moralności systemem społeczno-gospodarczym jest kapitalizm, oraz pokazuje, jak mógłby funkcjonować czysto wolnorynkowy system społeczno-gospodarczy.

Opinie o książce:
Następny istotny krok w formułowaniu właściwej definicji socjalizmu uczynił Hans Hermann Hoppe (...), wykazując, że podstawową cechą socjalizmu jest oparcie się na zinstytucjonalizowanej agresji albo instytucjonalnym naruszaniu prawa własności. Jego definicja jest bardziej dynamiczna i dzięki temu bardziej praktyczna niż definicja tradycyjna. Nie mówi się w niej o istnieniu lub nieistnieniu jakichś praw własności, ale o instytucjonalnym, a więc zorganizowanym i powtarzalnym stosowaniu przymusu lub fizycznej przemocy wobec prawa własności.

Jesús Huerta de Soto
Dokonując błyskotliwego przełomu w filozofii politycznej w ogólności i libertarianizmie w szczególności, Hans Hoppe rozwiązał słynną dychotomię między sądami typu "jest" i sądami typu "powinno się" - między faktami i wartościami - która dręczyła filozofów od czasów scholastyków i sprawiła, że współcześni libertarianie znaleźli się w przykrym impasie. Co więcej, Hoppe z powodzeniem przedstawił radykalne argumenty za prawami anarchokapitalistycznymi (lockowskimi) w sposób niemający precedensu. W porównaniu z nimi moje stanowisko prawnonaturalne wygląda mizernie. (...) Hoppe rozwiązał odwieczny problem przedstawienia uogólnionej etyki dla ludzkości.

Murray N. Rothbard

Książka „Teoria socjalizmu i kapitalizmu” - oprawa twarda - Wydawnictwo Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa.

Książka posiada 238 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Teoria socjalizmu i kapitalizmu"
Hans Hermann Hoppe - autor m.in.:
Krótka historia człowieka - okładka książki
Krótka historia człowieka Hans Hermann Hoppe;