pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Tatry z dzieckiem

Autor książki:

Anna Szymczak, Marcin Szymczak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bezdroża
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788324686124
ISBN: 978-83-246-8612-4
Data: 2014-04-14
27.36  34.90  7.54 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Któż z nas nie pamięta ze studenckich lub szkolnych czasów atmosfery wycieczek w Tatry, panoram szczytów ciągnących się po horyzont i urokliwych dolin z rwącymi strumieniami Ale co robić, gdy sami zostaniemy rodzicami Odłożyć wyprawy w te niezwykłe góry na wiele lat

Przewodnik Tatry z dzieckiem udowadnia, że w Tatry można się wybrać również z pociechami w wózku, nosidle lub samodzielnie drepcącymi u naszego boku.

Czytelnik znajdzie w nim:

  • propozycje tras po Tatrach Polskich i Słowackich
  • mapy z profilami wysokościowymi
  • praktyczne wskazówki, jak postępować z dzieckiem w górach
  • propozycje aktywności, gdy pogoda pokrzyżuje wycieczkowe plany
  • ciekawostki z odpowiedziami na pytaniamamo, tato - a dlaczego... "
  • wspomnienia mamy - historie z życia wzięte - ku zabawie i przestrodze

Ania i Marcin Szymczakowie

- z wykształcenia geografowie z zamiłowania fotografowie. Wspinali się w wielu górach Europy, a także w Andach, Ałtaju, Tien Szanie, górach Elburs, Alpach Japońskich, Himalajach i Pamirze. Zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Dotarli na Dach Świata" i pod świętą górę Kailasz w zachodnim Tybecie. Smakowali zieloną herbatę pod Fuji, a także przemierzali amazońską dżunglę w Boliwii. Od przeszło sześciu lat wędrują we trójkę - z córką Igą - po Omanie, Rumunii, Nowej Zelandii, Japonii, Maroku, Chinach, a ostatnio po Armenii i Gruzji. Od niespełna roku także z małym Jasiem - na razie tylko po Europie. Zawsze na wyjazdy zabierają aparat fotograficzny, a efekty ich pasji można ocenić w trzech albumach autorskich:Tybet. W kraju ginącej kultury",Japonia - od tropików Okinawy po zabytki Kioto",Boliwia - Tybet Ameryki ".

Jednak Tatry ukochali najbardziej, przechodząc prawie wszystkie szlaki turystyczne w Polsce i na Słowacji. Podczas kolejnych wędrówek - już z małą Igą doszli do wniosku, że nie ma przewodnika turystycznego dla rodzin z dziećmi. Zaczęli więc wracać w Tatry jeszcze częściej - o różnych porach roku. Plonem kilkunastu lat samotnych wędrówek i wielu wyjazdów rodzinnych jest niniejszy przewodnik.

Więcej o autorach na www.fotografiapodroznicza.pl

Książka "Tatry z dzieckiem" - Anna Szymczak, Marcin Szymczak - oprawa miękka - Wydawnictwo Bezdroża. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2014 r. Cena 27.36 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]