pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książnica
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 368 s.
EAN: 9788324584574
ISBN: 978-83-2458-457-4
Data: 2020-09-15
28.66 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

1 września 1939 roku skończył się świat. Chcemy opowiedzieć o tej apokalipsie. O bohaterstwie zwykłych ludzi. O zdradzie zwykłych ludzi. O unikaniu śmierci cudem. O niemożności uniknięcia śmierci cudem. O strachu. O miłości zwyciężającej strach. O zwieńczonych drutem kolczastym murach, które wznieśli ludzie i uwięzili za nimi innych ludzi. O wyrównywaniu rachunków za zbrodnie, co też jest przecież zbrodnią.

Bohaterka jednego z opowiadań mówi o pszczołach. Pszczoły tańczą, by przeżyć i ocalić cały rój. Wsłuchajmy się we wskazówki, jakich udzielają nam zwykli ludzie na kartach tej książki. Bezimienna Żydówka z getta w Otwocku rozumiejąca, że jej życie niewarte jest życia. Layka gotowa spędzić kilka dni w zimnym jeziorze, byle uchronić córkę przed śmiercią. Niemka sprzeniewierzająca się ideologii, by ratować ukochanego. Mała Renate uciekająca przed Armią Czerwoną. Mura, Cyganka, patrząca na poniżenie najbliższych? One i wielu innych - jak pszczoły - alarmują. Ostrzegają. Dają przykład.

Patrzmy, jak tańczą.

Zbiór zwiera opowiadania autorów:
Agnieszka Janiszewska, Joanna Jax, Jolanta Maria Kaleta, Mirosława Kareta, Magda Knedler, Zofia Mąkosa, Agnieszka Olejnik, Maria Paszyńska, Maciej Siembieda, Magdalena Wala, Sabina Waszut

Książka "Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny" - Agnieszka Janiszewska, Joanna Jax, Kaleta Jolanta Maria, Mirosława Kareta, Magdalena Knedler - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Książnica. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2020 r. Cena 28.66 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.