pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
książka:

Tańcząc z wrogiem

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788378185918
ISBN: 978-83-7818-591-8
Data: 2015-02-02
pozycja niedostępna

Tańcząc z wrogiem - Paul Glaser - opis książki:

Porywająca historia żydowskiej nauczycielki tańca wplątanej w drugowojenny koszmar.

Rosie uczyła tańca w całej zachodniej Europie. Nim skończyła dwadzieścia pięć lat, zdążyła stracić ukochanego w wypadku lotniczym, poślubić niewłaściwego mężczyznę i znaleźć pocieszenie w ramionach innego. Gdy do władzy doszli naziści, przeszła przez kilka obozów koncentracyjnych, ale energia, niewiarygodna zaradność i żywiołowy urok pozwoliły jej przetrwać - lekcje tańca udzielane esesmanom stały się przepustką do życia. Spośród tysiąca dwustu osób, które przybyły jednym transportem wraz z nią do hitlerowskiego obozu w Auschwitz, przeżyło jedynie osiem.

To niezwykłe, naznaczone miłością, zdradą i niezwykłą determinacją życie staje się dla autora - jej bratanka, kluczem do odkrycia własnych korzeni. Łącząc w całość wojenne zapiski, fotografie i listy ciotki, Paul rekonstruuje dramatyczną historię, z której przebija optymizm i wbrew śmiertelnej grozie dnia codziennego - fascynujące ukochanie życia.

Paul Glaser urodził się krótko po wojnie w Holandii. Pełnił między innymi funkcję dyrektora szpitala psychiatrycznego oraz dyrektora generalnego wielkiej organizacji pracującej z osobami upośledzonymi umysłowo. Brał także udział w zakładaniu muzeum historii druku, regionalnego teatru oraz montessoriańskiej szkoły średniej.

Książka „Tańcząc z wrogiem” - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis.

Książka posiada 336 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Tańcząc z wrogiem"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Mrok - okładka książki
Mrok Witold Wedecki
Co wy wiecie o Rosji?! - okładka książki
Co wy wiecie o Rosji?! Jacek Matecki