pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Collegium Wróblewskiego - okładka książki
Collegium Wróblewskiego pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Tam na Celestacie... Przewodnik po wystawie stałej Z dziejów Krakowskiego...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Tam na Celestacie... Przewodnik po wystawie stałej Z dziejów Krakowskiego Bractwa Kurkowego

Dane szczegółowe:
Producent: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Rok wyd.: 1997
Ilość stron: 64 s.
Data: 2010-04-27
Cena wydawcy: 5.00 złpozycja niedostępna

Tam na Celestacie... Przewodnik po wystawie stałej Z dziejów Krakowskiego Bractwa Kurkowego - Grażyna Lichończak-Nurek - opis książki:

Publikacja jest przewodnikiem po wystawie stałej "Z dziejów krakowskiego Bractwa Kurkowego" znajdującej się w dawnej siedzibie bractwa, w Celestacie, mieszczącej się przy ulicy Lubicz 16. Bractwo Kurkowe jest jedną z najstarszych ponad cechowych organizacji miejskich trwającą prawie nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Jej powstanie datujemy od momentu lokacji Krakowa w XIII wieku, opasania miasta murami i konieczności jego obrony spoczywającej na samych mieszczanach. Obecnie Bractwo Kurkowe stało się organizacją dbającą o podtrzymywanie prastarych tradycji przypominających dawną świetność podwawelskiego grodu. W przewodniku znajdujemy informacje o historii bractwa i eksponatach zgromadzonych w salach wystawowych. Krakowska kolekcja jest unikatem na skalę nie tylko krajową, lecz także europejską. Katalog zawiera liczne fotografie.

Książka „Tam na Celestacie... Przewodnik po wystawie stałej Z dziejów Krakowskiego Bractwa Kurkowego” - Wydawnictwo Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Książka posiada 64 stron i została wydana w 1997 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Tam na Celestacie... Przewodnik po wystawie stałej Z dziejów Krakowskiego..."