pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Tam, gdzie nie pada

Autor książki:

Michael Sowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Lira Publishing
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 400 s.
EAN: 9788366966345
ISBN: 978-83-6696-634-5
Data: 2021-08-27
29.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Ballada o śląskim Teksasie, czyli w poszukiwaniu ziemi obiecanej?
Pewnego dnia z dalekiego Teksasu do śląskiej wsi Płużnica przychodzi list. To zaproszenie od franciszkanina, ojca Leopolda Moczygemby, skierowane do jego braci z rodzinami. Jest połowa XIX wieku. Płużniczanom, mimo zniesienia pańszczyzny, żyje się coraz trudniej. Postanawiają wyruszyć do Ameryki. Bardzo szybko się okazuje, że w tę podróż wybiorą się nie tylko krewni zakonnika? Kilkuset Ślązaków udaje się w ponaddwumiesięczną odyseję przez kraje niemieckie, Ocean Atlantycki i prerie Teksasu. Zakładają istniejącą do dziś osadę Panna Maria nieopodal San Antonio. Tyle historia, która stanowi tło ballady o teksaskich Ślązakach, pełnej humoru, wzruszeń i lokalnego kolorytu, gdzie ślonsko godka funkcjonuje na równych prawach z angielskim i hiszpańskim.

Czy Teksas okaże się dla Ślązaków rajem na ziemi? Zmieniają się realia, zmieniają się ludzie. Inne czasy, inny świat. Tylko? czy na pewno?

Książka "Tam, gdzie nie pada" - Michael Sowa - oprawa twarda - Wydawnictwo Lira Publishing . Książka posiada 400 stron i została wydana w 2021 r. Cena 29.48 zł. Zapraszamy na zakupy!