pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Szkoła złudzeń. Dziennik

Autor książki:

Piotr Zaczkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Słowo obraz terytoria
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 238x162 mm
EAN: 9788374532174
ISBN: 978-83-7453-217-4
Data: 2014-03-14
27.34  35.00  7.66 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Szkoła złudzeń. Dziennik - Piotr Zaczkowski - opis książki:

Na pozór jest to osobisty dziennik Piotra Zaczkowskiego, prowadzony w latach 1975-2012. W rzeczywistości jednak jest to utwór o wyrafinowanej strukturze: połączenie prywatnego dokumentu z literacko zakrojoną autobiografią. Diariuszowe zapiski intymne mieszają się z raptularzem artysty, który obok spontanicznych uwag notuje też swoje artykuły i recenzje teatralne, a zwłaszcza wiersze. Nie dość na tym, rejestruje również bieżące dokumenty - świadectwa szkolne i dyplomy, korespondencję prywatną i urzędową. Więc jeśli dziennik - to montowany, fingowany, kreowany post factum z ogromnego domowego archiwum.

Tytuł Szkoła złudzeń brzmi romantycznie, bo jest to rozpisany na daty Bildungsroman, opowieść rozwojowa ogarniająca ponad trzydzieści lat z życia artysty imającego się najrozmaitszych zajęć. I jest to także dziennik duchowy, próba wyznania tego, co najważniejsze. Sztuka i praca spychają tutaj na drugi plan historię, politykę i życie osobiste autora, choć szkolna trauma pozostaje tym doświadczeniem, którego nie sposób zapomnieć, które wciąż powraca i dramatyzuje narrację. Scenerią zdarzeń jest Śląsk, wielkoprzemysłowa prowincja, przestrzeń nacechowana prowincjonalną aurą, kompleksami, problemami, rzadziej urokami.

Aleksander Nawarecki

Książka „Szkoła złudzeń. Dziennik” - oprawa miękka - Wydawnictwo Słowo obraz terytoria. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2014 r. Cena 27.34 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Szkoła złudzeń. Dziennik"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dinozaury w śniegu - okładka książki
Dinozaury w śniegu Małgorzata Iwanowska-Ludwińska
Margerytki - okładka książki
Margerytki Małgorzata Iwanowska-Ludwińska
Produkty podobne:
Nikt nie widzi dobrze - okładka książki
Nikt nie widzi dobrze Katarzyna Kuczyńska-Koschany