pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Szepty na wzgórzach. Opowieści starych drzew

Autor książki:

Agnieszka Osikowicz-Chwaja

Dane szczegółowe:
Wydawca: Alegoria
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 308 s.
EAN: 9788366767027
ISBN: 978-83-6676-702-7
Data: 2020-12-12
23.75  33.00  9.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Drugi tom cyklu Opowieści starych drzew. Rebelia w Sahinrze trwa, walki stają się coraz bardziej krwawe i coraz bardziej bezwzględne. Rodzi się pytanie - dokąd to wszystko zmierza, kiedy coraz trudniej oddzielić dobro od zła, a okrucieństwo staje się orężem obu stron. Trzecia kompania pod dowództwem Asgera Sidorta otrzymuje zadanie pozyskania w obozie jenieckim i wśród dezerterów nowych ochotników, którzy przyłączą się do powstania. Podczas realizowania tej z pozoru łatwej misji kapitanowi i jego towarzyszom przyjdzie mierzyć się nie tylko ze skorumpowanymi urzędnikami, zdeprawowanymi członkami armii i religijnymi fanatykami, ale także z magią, która wnika do serc i wydobywa instynkty ukryte w głębi jaźni.

Znam się z kapitanem Sidortem już od prawie sześciuset stron i ufam mu bezgranicznie! Wiele razem przeszliśmy, wiele jeszcze - mam nadzieję - przejdziemy. Lecz póki co lektura skończona, więc z żalem opuszczam jego kompanię rebeliantów, robiąc miejsce dla Ciebie, fartowny Czytelniku. Oderwij się od zawirusowanej codzienności i zanurkuj w tym fantastycznym świecie. Zawiąż znajomość z pełnymi życia bohaterami, lecz zachowaj czujność, bo nawet wśród przyjaciół czai się wróg!

I chociaż roi się tu od przygód i pachnie magią, to cykl Opowieści Starych Drzew przedstawia tak naprawdę zachwianą kondycję człowieka - nasz gatunkowy egoizm, obojętność na los choćby najbardziej baśniowego świata. Czy rzeczywiście nic nas nigdy nie zniechęci do niszczenia, do mordowania? I jaka rola przypadła w tym chaosie miłości? Bo potrafisz jeszcze kochać, prawda?
Szepty na wzgórzach polecam całym sercem, tak jak polecam miłość.

Marek Zychla (autor wielu książek z gatunku horror i fantasy)

Książka "Szepty na wzgórzach. Opowieści starych drzew" - Agnieszka Osikowicz-Chwaja - oprawa miękka - Wydawnictwo Alegoria. Książka posiada 308 stron i została wydana w 2020 r. Cena 23.75 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]