pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Sytuacja kobiet na rynku pracy. Wybrane aspekty

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788381425148
ISBN: 978-83-8142-514-8
Data: 2019-09-04
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Sytuacja kobiet na rynku pracy. Wybrane aspekty - Dorota Witkowska, Krzysztof Kompa, Aleksandra Matuszewska-Janica - opis książki:

Nierówne traktowanie ze względu na płeć i dyskryminacja kobiet na rynku pracy są uważane w krajach Unii Europejskiej za jeden z głównych problemów, o czym świadczą m.in. zapisy legislacyjne i strategie zmierzające do poprawy pozycji kobiet. Istotna jest zatem analiza sytuacji kobiet na rynku pracy Unii Europejskiej, co było celem badań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki, których wstępne wyniki dotyczą lat 2002-2014. W monografii zaprezentowano w szczególności aktywność zawodową, modelowanie płac oraz obecność kobiet w kierownictwie.

Interesujące wydają się zmiany aktywności na rynku pracy w krajach Unii Europejskiej po kryzysie, bowiem dotknął on przede wszystkim sektory mocno zmaskulinizowane. Ważnymi problemami są też bierność zawodowa i jej przyczyny, które poddano analizie. Modelowanie płac i badanie luki płacowej implikowanej płcią należą do podstawowych zagadnień, dlatego poświęcono im w publikacji sporo miejsca, poszukując czynników oddziałujących na oba zjawiska. Dostęp kobiet do stanowisk kierowniczych i rozważanie wpływu struktury managementu na sytuację finansową przedsiębiorstw jest natomiast stosunkowo nowym i godnym uwagi nurtem w badaniach rynku pracy.

Książka „Sytuacja kobiet na rynku pracy. Wybrane aspekty” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Książka posiada 224 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Sytuacja kobiet na rynku pracy. Wybrane aspekty"
Dorota Witkowska, Krzysztof Kompa, Aleksandra Matuszewska-Janica - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: