pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Syn marnotrawny. Biografia ocalenia

Autor książki:

ks. Andrzej Draguła

Dane szczegółowe:
Wydawca: WIĘŹ
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 276 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788366769472
ISBN: 978-83-6676-947-2
Data: 2023-01-11
34.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Z czym pozostaje czytelnik po lekturze Syna marnotrawnego Czuje się zdruzgotany, bo był pewien, że doskonale zna tę przypowieść, w której wszystko na pozór jest oczywiste. Tymczasem ks. Andrzej Draguła pozbawia go tej pewności. Pokazuje, jak wielką rolę przy interpretowaniu przypowieści odgrywają pozaewangeliczne teksty kultury. Uświadamia, że Wirkungsgeschichte (historia oddziaływania) to nie tylko wpływ tekstu biblijnego na teologię, literaturę, sztuki plastyczne czy muzykę, ale również oddziaływanie tych dziedzin na odbiór tekstu ewangelicznego.

Między słowami radzi, aby spróbować przeczytać historię ojca i jego synów na nowo, na nowo przyjrzeć się rodzinnym relacjom, na nowo utożsamić z bohaterami bez zakładania, że przecież wszystko jest wiadome. Z tej rady mogą, a nawet powinni skorzystać wszyscy zainteresowani rozważaniem Ewangelii i stosowaniem jej w życiu. Syn marnotrawny. Biografia ocalenia będzie dla nich doskonałym przewodnikiem na drodze odwracania się od stereotypów, odchodzenia od schematycznego myślenia i powtarzania frazesów, które nie mają zakorzenienia w tekście źródłowym.

To również odświeżająca lektura obowiązkowa dla egzegetów, dogmatyków, moralistów, pastoralistów, kaznodziejów tkwiących w przekonaniu, że nic ich już w przypowieści nie zdoła zaskoczyć. To wreszcie arcyciekawe, niezwykle erudycyjne opracowanie, które zadowoli najbardziej nawet wymagających badaczy kultury.

dr hab. Kalina Wojciechowska, prof. Ch AT

Książka "Syn marnotrawny. Biografia ocalenia" - ks. Andrzej Draguła - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo WIĘŹ. Książka posiada 276 stron i została wydana w 2022 r. Cena 34.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.