pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Święty Stefan I. Król Węgier i jego dzieło

Autor książki:

Gyorgy Gyoffry

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rytm
Rok wyd.: 2005
Oprawa: twarda
Ilość stron: 750 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788373990982
ISBN: 83-7399-098-4
Data: 2005-11-14
Cena wydawcy: 79.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Święty Emeryk
Święty Emeryk 17.93 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Gniazdo cnoty
Gniazdo cnoty 108.28 zł pozycja dostępna!

Święty Stefan I. Król Węgier i jego dzieło - Gyorgy Gyoffry - opis książki:

Monografia o Świętym Stefanie to nie zwyczajna biografia władcy, lecz opis epoki, obejmujący wszystkie dziedziny życia ówczesnego społeczeństwa. Autor skoncentrował się przede wszystkim na tych zjawiskach społecznych i gospodarczych, które doprowadziły do powstania państwa. Na podstawie tej pracy wiemy dziś, że rozwój państwa węgierskiego był podobny, a nawet równoległy w czasie do państw całego regionu, oraz że ludy zamieszkujące sąsiednie kraje a nawet północnej i wschodniej Europy w zbliżonym czasie przyjęły chrzest i utworzyły państwo; a drużyna wojskowa, jako ważne narzędzie przy tworzeniu państwa nad Dunajem, w identyczny sposób przejęła władzę nad pospólstwem, wszędzie – od Germanów do Mongołów. ...
Święty Stefan był wielkim mężem stanu, który świadomie naśladował średniowieczny ideał króla. Rozbudowana przez niego organizacja kościelna i administracja (komitaty) mutatis mutandis do dziś zachowała ślady jego pracy państwowotwórczej” (Prof. dr hab. László Solymosi).

Książka „Święty Stefan I. Król Węgier i jego dzieło” - oprawa twarda - Wydawnictwo Rytm. Książka posiada 750 stron i została wydana w 2005 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Gyorgy Gyoffry - autor m.in.: