pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Święty Paweł Biografia Między Synagogą a Kościołem
Tytuł książki:

Święty Paweł Biografia Między Synagogą a Kościołem

Autor książki:

Waldemar Chrostowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fronda
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 752 s.
EAN: 9788380796157
ISBN: 978-83-8079-615-7
Data: 2021-06-01
49.89  69.90  20.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Znakomita biografia św. Pawła, autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich biblistów.

To nie tylko szczegółowy opis życia Apostoła na tle realiów epoki, lecz także duchowy fresk ukazujący osobowość Pawła z Tarsu, jego misję i dzieło, które po sobie pozostawił.

Od dzieciństwa, poprzez gorącą młodość, aż do nawrócenia pod Damaszkiem. Autor pomaga zrozumieć Czytelnikowi wybory pawłowe, od momentu, kiedy ten stał się apostołem Jezusa i zaczął głosić Dobrą Nowinę. Ukazuje narastające napięcia, konflikty, odwagę i otwartość Apostoła. Opisuje jego wrogów; fałszywe oskarżenia i donosy, niebezpieczne podróże, uwięzienie w Jerozolimie i męczeńską śmierć z ręki kata.

W 2 Liście do Tymoteusza, przeczuwając swoją śmierć, Św. Paweł napisał skromnie:
W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.

Dzięki książce ks. prof. Chrostowskiego, możemy dostrzec, że św. Paweł jeszcze "nie ukończył biegu". Jego dzieło cały czas promieniuje z wielką mocą.

ks. prof. Waldemar Chrostowski - ur. 01.02.1951 r. w Chrostowie k/Ostrołęki.

Studiował na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie oraz Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Po uzyskaniu doktoratu został wykładowcą Akademii Teologii Katolickiej.

W 1996 r. zdobył habilitację z zakresu nauk teologicznych o specjalności biblistyka.

W 1998 r. został profesorem nadzwyczajnym i kierownikiem Katedry Egzegezy Starego Testamentu na ATK, a w 1999-2002 r prorektorem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie do teraz jest kierownikiem Katedry Egzegezy Starego Testamentu oraz Zakładu Dialogu Katolicko-Judaistycznego. Rozpoczął również wykłady na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie również jest kierownikiem Zakładu Egzegezy i Teologii Biblijnej Wydziału Teologicznego.

W 2003 r. otrzymał tytuł profesora zwyczajnego.

W 2008 r. został powołany przez Ojca św. Benedykta XVI na Kapelana Honorowego Jego Świątobliwości oraz do grona 12 ekspertów Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów w Watykanie.

Wydał w wydawnictwie Fronda trzy obszerne wywiady: Bóg, Biblia, Mesjasz, Kościół, Żydzi, Polska, Prawda, Chrystus, Judaizm. Jest autorem ponad 2000 publikacji naukowych i popularno-naukowych, opracowań i dzieł dotyczących głównie Starego Testamentu.

Odznaczony Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Książka "Święty Paweł Biografia Między Synagogą a Kościołem" - Waldemar Chrostowski - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Fronda. Książka posiada 752 stron i została wydana w 2021 r. Cena 49.89 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dekalog - okładka książki

Dekalog

ks. prof. Waldemar Chrostowski
Sumienie. Szept Boga - okładka książki

Sumienie. Szept Boga

Andrzej Zwoliński
Produkty podobne:
Święty Ambroży z Mediolanu. Listy. - okładka książki

Święty Ambroży z Mediolanu. Listy. Tom 3

św. Ambroży z Mediolanu, Polikarp Nowak (oprac.)
Wyznania - okładka książki

Wyznania

św. Augustyn