pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Świat według Kiepskich Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sine Qua Non
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788382104806
ISBN: 978-83-8210-480-6
Data: 2022-10-10
37.20 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Potraficie sobie wyobrazić smak mocnego fulla Używacie na co dzień powiedzonek w stylu: kanalia!, jełop! czy w mordę jeża! Jesteście przekonani, że doskonale znacie Świat według Kiepskich Sprawdźmy to! Zajrzyjcie na plan serialu, który połączył kilka pokoleń Polaków. Emitowany na antenie Telewizji POLSAT, gości w naszych domach od ponad 23 lat i stał się ponadczasową satyrą obśmiewającą wady Polaków.

Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu to bogato ilustrowany przewodnik po niezapomnianych scenach, kwestiach i absurdalnych konfliktach, które przez ponad dwie dekady były udziałem bywalców wrocławskiej kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4. Kto stworzył postaci tak głupie, że aż mądre Kto pierwotnie miał zagrać Ferdka i Waldusia Z jakimi reakcjami musieli sobie radzić twórcy po emisji pierwszych odcinków Dlaczego Bartosz Żukowski odszedł z serialu i jak udało się go namówić do powrotu Na te pytania odpowiadają w książce aktorzy, scenarzyści i producenci. Nie zabraknie też wzruszających wspomnień poświęconych Krystynie Feldman, Bohdanowi Smoleniowi, Ryszardowi Kotysowi i Dariuszowi Gnatowskiemu.

Pozycja obowiązkowa dla fanów Ferdka, Boczka i tej mendy Paździocha!

***

Byłam wtedy szefową telewizyjnej Dwójki, bardzo kulturalnej stacji na wysokim poziomie, aż tu nagle Kiepscy rozbijają bank! Początkowo w ogóle tego nie rozumiałam. Ale ponieważ kochałam już Andrzeja Grabowskiego, pomyślałam sobie, że skoro on tam gra, to musi być strzał. I dopiero któregoś dnia spłynęło na mnie objawienie, że to może jest tak, że jedni będą to brali jako taki przedstawiony nieco w krzywym zwierciadle zestaw naszych wad, przywar i śmiesznostek, a inni wezmą to na wesoło jeden do jednego i też będą szczęśliwi. I tak właśnie się z Kiepskimi stało. Doczekaliśmy się dobrych recenzji i okrzyknięcia serialu kultowym, a teraz książki o bohaterach, których pokochały miliony! Nina Terentiew Książka o Kiepskich jest taka jak oni: radosna i mądra jednocześnie. Przy tym w kalejdoskopowym skrócie daje nam wiwisekcję procesu budowania telewizyjnej ikony. Robi to za pomocą krótkich fleszy przypominających, że prawdziwy sukces ma zwykle wielu bohaterów. Tomasz Raczek Kiepscy to my. I to strasznie nas uwiera. To nasz portret, świadomie przerysowany, schematyczny, narysowany mocną, bezdusznie prawdziwą i bezlitosną kreską. Najlepszy portret Polaków nakreślony po 1989 roku. Karolina Korwin-Piotrowska Fantastyczne aktorstwo i miliony powodów do zdrowego, niewymuszonego śmiechu - tak wspominam i zapamiętam ten Polsatowski serial. Warto poznać jego kulisy. Zbigniew Boniek To fascynująca opowieść o tym, jak stworzyć ponadczasowy sitcom, który uzyska status legendy i stanie się fenomenem społecznym. Ta książka wciąga, kurde. Nic lepszego o Kiepskich nie przeczytacie. Mateusz Święcicki BIOGRAM Paweł Łęczuk Rocznik 1978. Poeta, animator kultury, autor książek biograficznych, pedagog, geograf i pilot wycieczek. Jest autorem kilkunastu książek, w tym tomów poetyckich i albumów fotograficzno-poetyckich, publikacji biograficznych oraz przewodnika literackiego. Dwukrotny stypendysta Stowarzyszenia Autorów ZAi KS w dziedzinie literatury oraz stypendysta Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Uczestnik Międzynarodowego Programu Pisarskiego w Chinach w 2014 roku. Twórca oryginalnych spacerów literackich po Warszawie i literackich wycieczek rowerowych. Jakub Jabłonka Rocznik 1974. Pochodzi z Opola, w którym ukończył studia na kierunku marketing i zarządzanie. Od 1999 roku mieszka w Warszawie. Pracował m.in. w Polskim Radiu, Sony Music, CD Projekt, Fabryce Słów.

Książka "Świat według Kiepskich Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu" - Jakub Jabłonka, Paweł Łęczuk - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sine Qua Non. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2022 r. Cena 37.20 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.