pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Świadczenia rodzinne. Komentarz
Tytuł książki:

Świadczenia rodzinne. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gaskor
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 600 s.
EAN: 9788392968436
ISBN: 978-83-9296-843-6
Data: 2010-09-22
Cena wydawcy: 149.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Ustawa o grach hazardowych. Komentarz
Ustawa o grach hazardowych. Komentarz 215.61 zł pozycja dostępna!

Świadczenia rodzinne / komentarz to publikacja, której celem jest wyjaśnienie problemów stosowania szczególnych przepisów prawa socjalnego, jakimi są regulacje świadczeń rodzinnych. Autorki analizują poszczególne przepisy dotyczące świadczeń rodzinnych oraz omawiają ich problematykę materialnoprawną i proceduralną. Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom z pogranicza świadczeń rodzinnych i prawa rodzinnego, cywilnego, prawa pracy i prawa ubezpieczeń społecznych oraz kwestiom koordynacji świadczeń rodzinnych w ramach systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej. W pracy obszernie wykorzystano dorobek literatury oraz orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych.
W komentarzu uwzględniono najnowsze zmiany przepisów w zakresie świadczeń rodzinnych dotyczące m.in.: świadczenia pielęgnacyjnego z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej; przepisów o tzw. becikowym.
Prezentowane opracowanie jest praktycznym komentarzem, przygotowanym przede wszystkim z myślą o pracownikach organów pomocy społecznej, samorządowych kolegiów odwoławczych, sędziach sądów administracyjnych i sądów powszechnych, w szczególności wydziałów rodzinnych. Jego przejrzysta forma oraz wzbogacona o dorobek doktryny i orzecznictwo sądowe treść pozwala jednak na uniwersalne wykorzystanie go przez wszystkie osoby zajmujące się prawem socjalnym.
Opinia o książce: (...) Komentarz autorstwa Moniki Lewandowicz-Machnikowskiej i Renaty Babińskiej-Góreckiej to najlepsza na rynku publikacja na temat świadczeń rodzinnych, którą szczerze polecam zarówno teoretykom, jak i osobom stosującym ustawę w swojej pracy zawodowej na co dzień.
Anna Kwapisz, pracownik do spraw świadczeń rodzinnych, MOPS Gogolin Publikacja omawia m. in.: zakres przedmiotowy i podmiotowy ustawy o świadczeniach rodzinnych, pojęcia zdefiniowane w ustawie, przesłanki, od których ustawodawca uzależnił nabycie prawa do zasiłku rodzinnego i poszczególnych dodatków, jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka i świadczeń opiekuńczych (świadczenia pielęgnacyjnego i zasiłku pielęgnacyjnego), regulacje dotyczące ustalania, przyznawania i wypłacania świadczeń rodzinnych, kwestie koordynacji świadczeń rodzinnych w ramach systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej.

Książka "Świadczenia rodzinne. Komentarz" - Monika Lewandowicz-Machnikowska, Renata Babińska-Górecka - oprawa twarda - Wydawnictwo Gaskor. Książka posiada 600 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Monika Lewandowicz-Machnikowska, Renata Babińska-Górecka - autor m.in.: