pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Struktura i funkcjonowanie Wigierskiego Parku Narodowego

Autor książki:

Andrzej Richling, Jerzy Solon

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Oprawa: miękka
Ilość stron: 306 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788388238895
ISBN: 83-88238-89-2
Data: 2007-01-29
26.60 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja obejmuje materiały zgromadzone w latach 1996–1999 przy okazji opracowywania przez Narodową Fundację Ochrony Środowiska planu ochrony Wigierskiego Parku Narodowego. W pracach uczestniczyło ponad 60 osób z ośrodków naukowych z Warszawy, Olsztyna i Białegostoku oraz pracownicy różnych jednostek z Suwałk. Istotny wkład wnieśli również pracownicy Parku.
Wigierski Park Narodowy istnieje od 1 stycznia 1989. Jest obiektem specyficznym i unikatowym w skali kraju. Do jego głównych walorów należą: zróżnicowany kompleks jezior, morenowe i sandrowe układy krajobrazowe, szata roślinna charakterystyczna dla geobotanicznego Działu Północnego, bogaty świat zwierzęcy i układ osadniczy, odzwierciedlający historię terenu.
Zawarte w niniejszej publikacji materiały zostały wybrane z myślą podkreśleniu o cech szczególnych Wigierskiego Parku Narodowego i jego wyjątkowego charakteru. Autorzy wyrażają nadzieję, że niniejsza praca przyczyni się do zwiększenia popularności tego obszaru i jednocześnie stanie się inspiracją do dalszych badań naukowych, będących podstawa racjonalnego gospodarowania zasobami przyrodniczymi i kulturowymi Parku.

Książka "Struktura i funkcjonowanie Wigierskiego Parku Narodowego" - Andrzej Richling, Jerzy Solon (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Akademickie DIALOG. Cena 26.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]