pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Strategie życiowe młodzieży na pograniczy polsko-ukraińskim
Tytuł książki:

Strategie życiowe młodzieży na pograniczy polsko-ukraińskim

Autor książki:

Piotr Długosz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nomos
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 450 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788376884202
ISBN: 978-83-7688-420-2
Data: 2017-06-27
38.61  45.00  6.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

W monografii zostały podjęte ważne i aktualne problemy, które zajmują również ukraińskich naukowców, w tym socjologów, politologów, pedagogów oraz wszystkich tych, którym nie jest obojętny los współczesnego młodego pokolenia, szczególnie w realiach obecnie dla Ukrainy tak trudnych. Dlatego niewątpliwie prezentowana monografia ma ważne znaczenie tak teoretyczne, jak i praktyczne.

z recenzji dr hab. Liudmyły Krywaczuk, prof. Uniwersytetu Lwowskiego
W moim przekonaniu opiniowana książka ma podwójny walor. Pierwszy to kontynuacja badań nad nierównościami oświatowymi mającymi w polskiej socjologii i pedagogice społecznej długą tradycję, sięgającą okresu międzywojennego, gdy stanowiły one rzeczywisty problem społeczny, ponieważ system edukacyjny miał wyraźnie klasowy charakter i były w niego wmontowane skuteczne bariery selekcyjne. Równie bogaty materiał przyniosły badania realizowane już po wojnie, szczególnie od początku lat sześćdziesiątych, nasilone w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Ich wyniki [...] pokazywały, że nierówności o społecznym charakterze nadal się utrzymują, a szczególnie, że młodzież wiejska, w tym głównie chłopska, ma znacznie gorsze warunki do realizacji swoich edukacyjnych aspiracji. Drugi walor tej pracy to próba wypełnienia luki, jaka pojawiła się w badaniach nad nierównościami edukacyjnymi, których źródeł trzeba szukać nie w historii i przeszłości, ale w teraźniejszości. Zmiany wywołane transformacją systemową nie są jeszcze do końca rozpoznane i udokumentowane. Odnosi się to także do problematyki nierówności edukacyjnych - czy pojawiły się jakieś nowe mechanizmy, które je generują? Badania na pograniczu polsko-ukraińskim i powstała na ich bazie książka wpisują się w nurt poszukiwania odpowiedzi na takie pytania.

z recenzji dr. hab. Mariana Niezgody, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego

Książka "Strategie życiowe młodzieży na pograniczy polsko-ukraińskim" - Piotr Długosz - oprawa miękka - Wydawnictwo Nomos. Książka posiada 450 stron i została wydana w 2017 r. Cena 38.61 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Piotr Długosz - autor m.in.:
Produkty podobne:
Socjalizacja i kształtowanie się - okładka książki

Socjalizacja i kształtowanie się tożsamości. Aktualne...

Tadeusz Lewowicki, Barbara Grabowska, Anna Gajdzica (red.)
Socjalizacja i kształtowanie się - okładka książki

Socjalizacja i kształtowanie się tożsamości. Problemy...

Tadeusz Lewowicki, Barbara Grabowska, Aniela Różańska (red.)