pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Stolica świata. Studia z dziejów kulturalnego i umysłowego Londynu...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Stolica świata. Studia z dziejów kulturalnego i umysłowego Londynu w XVIII wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: DiG
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788371818660
ISBN: 978-83-7181-866-0
Data: 2014-11-14
33.60  42.00  8.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Stolica świata. Studia z dziejów kulturalnego i umysłowego Londynu w XVIII wieku - Kazimierz Maliszewski - opis książki:

Książka Stolica świata... stanowi próbę zarysowania obrazu osiemnastowiecznego Londynu jako centrum życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego w Wielkiej Brytanii. Najpierw zostały przedstawione główne formy komunikacji społecznej w kulturze i życiu umysłowym tej metropolii w epoce Oświecenia — kawiarnie i kluby, Royal Society (Królewskie Towarzystwo Naukowe) i loże wolnomularskie oraz czasopiśmiennictwo na przykładzie „Spectatora”. Następnie dokonano próby ogólnej charakterystyki sylwetek i twórczości najwybitniejszych przedstawicieli londyńskich elit intelektualnych i artystycznych w XVIII wieku. Środowiska te zostały ukazane na szerokim tle porównawczym — w nawiązaniu do prądów intelektualnych, artystycznych i estetycznych, panujących wówczas w Europie. Autor starał się wydobyć specyficzne cechy angielskiego Oświecenia. Praca została oparta na różnorodnej podstawie źródłowej, umieszczonej w szerszym kontekście stworzonym przez historiografię klasyczną i współczesną, zarówno polską jak i brytyjską. Książka adresowana jest nie tylko do specjalistów przedmiotu, ale i do szerszych kręgów czytelników.

Książka „Stolica świata. Studia z dziejów kulturalnego i umysłowego Londynu w XVIII wieku” - oprawa twarda - Wydawnictwo DiG.

Książka posiada 184 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Stolica świata. Studia z dziejów kulturalnego i umysłowego Londynu..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Europejski wiek osiemnasty: uniwersalizm - okładka książki
Europejski wiek osiemnasty: uniwersalizm myśli,... Marek Dębowski, Anna Grześkowiak-Krwawicz, Michał Zwierzykowski (red.)
Społeczna mapa Warszawy - okładka książki
Społeczna mapa Warszawy Janusz Grzelak, Tomasz Zarycki (red.)