pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Status osoby niepełnosprawnej w polskim systemie prawa
Tytuł książki:

Status osoby niepełnosprawnej w polskim systemie prawa

Autor książki:

Iwona Sierpowska, Anna Kogut

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gaskor
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788392968450
ISBN: 978-83-9296-845-0
Data: 2010-09-10
Cena wydawcy: 119.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Akademickie prawo zatrudnienia.
Akademickie prawo zatrudnienia. Komentarz 130.41 zł pozycja dostępna!

Status osoby niepełnosprawnej w polskim systemie prawa - Iwona Sierpowska, Anna Kogut - opis książki:

Status osoby niepełnosprawnej w polskim systemie prawa to omówienie regulacji obowiązujących w przedmiocie praw i obowiązków oraz ciężarów i uprawnień, które polski ustawodawca wiąże ze szczególną sytuacją osoby niepełnosprawnej. Publikacja syntezuje informacje zaczerpnięte z aktów różnej hierarchii i należące do różnych gałęzi prawa. Szczególną uwagę poświęcono ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz omówieniu zadań organów administracji publicznej.
Autorkami książki są uznana specjalistka z zakresu prawa pomocy społecznej, dr Iwona Sierpowska oraz praktyk pomocy prawnej osobom niepełnosprawnym, Anna Kogut. Efektem ich różnorodnego doświadczenia jest kompleksowy charakter publikacji i ujęcie materii książki zarówno od strony aktualnego orzecznictwa i poglądów doktryny jak również prozaicznych problemów, z którymi borykać się muszą osoby dotknięte niepełnosprawnością.
Status osoby niepełnosprawnej zawiera szereg najważniejszych aktów normatywnych dotyczących pozycji prawnej osoby niepełnosprawnej i wybór przydatnych wzorów.
Publikacja stanowi niezbędne narzędzie dla osób, których praca wiąże się z problemem niepełnosprawności. Jej adresatami są w szczególności pracownicy socjalni, jednak opracowanie zawiera wiele praktycznych uwag, które powinny okazać się pomocne także dla dotkniętych niepełnosprawnością chcących bliżej poznać swoje uprawnienia.
Publikacja omawia m.in.:

- normatywne definicje, przesłanki i stopnie niepełnosprawności;

- procedury orzekania o niepełnosprawności;

- pozycję osób niepełnosprawnych w zakresie prawa do nauki i prawa do pracy;

- organizację systemu edukacji oraz zasady zatrudniania osób niepełnosprawnych;

- udzielanie wsparcia w ramach systemu zabezpieczenia społecznego, ze szczególnym uwzględnieniem świadczeń rodzinnych, z ubezpieczeń społecznych, funduszu alimentacyjnego i pomocy społecznej.


Ostatni rozdział pracy stanowi przegląd szczegółowych uprawnień osób niepełnosprawnych rozproszonych w różnych źródłach prawa, analizuje ich sytuację w prawie cywilnym, karnym, podatkowym, porusza problematykę barier architektonicznych, przemieszczania i komunikowania się osób niepełnosprawnych z otoczeniem.

Książka „Status osoby niepełnosprawnej w polskim systemie prawa” - oprawa miękka - Wydawnictwo Gaskor. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Iwona Sierpowska, Anna Kogut - autor m.in.:
Pomoc społeczna. Komentarz - okładka książki
Pomoc społeczna. Komentarz Iwona Sierpowska;