pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Stany nagłe. Neonatologia
książka:

Stany nagłe. Neonatologia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Medical Tribune Polska
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 376 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788364153082
ISBN: 9788364153082
Data: 2014-05-30
pozycja niedostępna

Stany nagłe. Neonatologia - Agnieszka Kordek - opis książki:

Książka, którą trzymają Państwo w ręku, nie jest podręcznikiem do nauki neonatologii. Nie omówiono w niej bowiem wszystkich zagadnień dotyczących okresu noworodkowego. Zgodnie z inicjatywą Redakcji Medical Tribune miało powstać zwięzłe vademecum dla lekarza dyżurnego, ułatwiające podejmowanie szybkich decyzji w nagłych sytuacjach, czyli kolejna pozycja z serii Stany nagłe".

Niezwykle trudno było nam zachować zaplanowaną zwięzłość, rozdziały rozrastały się, wszystko wydawało się ważne, wymagające wyjaśnienia, opisu. Autorami poszczególnych rozdziałów są doświadczeni lekarze praktycy, czynni zawodowo, dyżurujący na oddziałach noworodkowych lub pediatrycznych przyjmujących chore noworodki. Książka jest przeznaczona dla zdobywających doświadczenie pediatrów i neonatologów, którzy znajdą w niej coś ciekawego, nowego i przydatnego w pracy zawodowej związanej z opieką nad noworodkami. Mogą skorzystać z niej również lekarze w trakcie specjalizacji oraz studenci. Staraliśmy się przekazać Państwu aktualną wiedzę, mając świadomość ciągłego postępu w naukach medycznych, zmieniających się zasad postępowania, żywienia i stosowania leków. Spośród wszystkich rozdziałów trudno wybrać najważniejszy, na który należałoby zwrócić szczególną uwagę. Każde zagadnienie może być najważniejsze w zależności od tego, z jakim problemem zdrowotnym u noworodka przyjdzie nam się zmierzyć. Jest natomiast sytuacja, z którą większość z nas nie umie sobie poradzić: śmierć noworodka. Porażka lekarza, a przede wszystkim tragedia rodziny. Rozdział o śmierci noworodka, sposobach zachowania się lekarza wobec rodziców, udzielania informacji, okazania koniecznej empatii uważamy za lekturę obowiązkową.

Przekazujemy Państwu Stany nagłe w neonatologii", mając nadzieję, że choć częściowo udało nam się sprostać Waszym oczekiwaniom.

Agnieszka Kordek

Książka Stany nagłe. Neonatologia - oprawa miękka - Wydawnictwo Medical Tribune Polska.

Książka posiada 376 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Stany nagłe. Neonatologia"
Agnieszka Kordek (red.) - autor m.in.:
Stany nagłe. Neonatologia - okładka książki
Stany nagłe. Neonatologia Agnieszka Kordek (red.);
Zakażenia w ciąży i okołoporodowe. - okładka książki
Zakażenia w ciąży i okołoporodowe. Postępowanie... Agnieszka Kordek, Andrzej Torbe (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Genetyka medyczna - okładka książki
Genetyka medyczna Lynn B. Jorde, John C. Carey, Michael J. Bamshad