pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Sprzedawca początków powieści. Seria: Rumunia dzisiaj
książka:

Sprzedawca początków powieści. Seria: Rumunia dzisiaj

Dane szczegółowe:
Wydawca: UNIVERSITAS
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 376 s.
Wymiar: 182x189 mm
EAN: 9788324234363
ISBN: 978-83-2423-436-3
Data: 2018-11-02
26.96  39.00  12.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Sprzedawca początków powieści. Seria: Rumunia dzisiaj - Matei Vişniec - opis książki:

Pewien mężczyzna budzi się któregoś ranka sam w mieście i zaczyna wieść życie bez innych istot; historia miłosna między pisarzem a tajemniczą kobietą napotkaną w jednej z paryskich księgarń; fragmenty biografii starszego brata; stary księgarz poszukujący weny twórczej na morskim wybrzeżu; mężczyzna i kobieta, których samochód utknął na środku pustyni; maszyna zapisująca marzenia senne swojego użytkownika - oto powieść światów równoległych traktująca o samotności współczesnego człowieka w zderzeniu z lawiną początków. Książka Mateia Vişnieca, czołowego rumuńskiego postmodernisty, przywołuje na myśl formalne eksperymenty grupy Ou Li Po i groteskową twórczość międzywojennych awangardzistów. To zabawna dystopia w niebywałym stylu, ukazująca w krzywym zwierciadle nasze uzależnienie od iluzji początku.

Matei Viniec (ur. 1956) - rumuński dramatopisarz, prozaik, poeta i dziennikarz. Od 1987 roku mieszka we Francji, gdzie poprosił o azyl polityczny. Pracuje w Radio France Internationale. Polskiej publiczności znany przede wszystkim z teatru. Europejską sławę przyniosła mu sztuka Zatrudnimy starego klowna przełożona i wystawiona w Polsce po raz pierwszy w 1996 roku przez Krzysztofa Warlikowskiego. Najgłośniejszy z dramatów Vişnieca, Historia komunizmu opowiedziana umysłowo chorym, został uhonorowany wieloma nagrodami. Autor przyznaje się do sympatii dla surrealistów i dadaistów, interesuje go teatr absurdu i groteska. Duży wpływ na jego pisarstwo wywarła twórczość Franza Kafki. Książka Sprzedawca początków powieści, wyróżniona we Francji w 2016 roku nagrodą Jeana Monneta, to jego pierwsza powieść przetłumaczona na język polski.

Książka „Sprzedawca początków powieści. Seria: Rumunia dzisiaj” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo UNIVERSITAS.

Książka posiada 376 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Sprzedawca początków powieści. Seria: Rumunia dzisiaj"
Matei Vişniec - autor m.in.:
Pan K. na wolności - okładka książki
Pan K. na wolności Matei Vişniec;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Nostalgia - okładka książki
Nostalgia Mircea Cărtărescu
Dzisiaj śpisz ze mną - okładka książki
Dzisiaj śpisz ze mną Anna Szczypczyńska
Dunaj - okładka książki
Dunaj Claudio Magris