pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Spowiedź Nikosia zza grobu

Autor książki:

Tadeusz Batyr

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zona Zero
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
EAN: 9788366814356
ISBN: 978-83-6681-435-6
Data: 2022-01-24
33.18  49.90  16.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jego życiorys jest gotowym scenariuszem sensacyjnego serialu. Gdyby żył do dziś, zapewne jako celebryta pozwalałby się fotografować na czerwonym dywanie.

Karierę zaczynał początku lat 70. jako bramkarz w trójmiejskim nocnym klubie Lucynka. Skoro szybko awansował do kultowego "Maxima" w Gdyni.

Jego ambicie sięgały jednak dalej; zorganizował grupę przestępczą przemycającą na skalę przemysłową kradzione samochody z Niemiec i Austrii do Polski.

Wyemigrował do Niemiec w połowie lat 80., skąd nadal kierował przemytniczym procederem. Za jazdę kradzionym super audi, w roku 1989 trafił za kratki do słynnego berlińskiego Moabitu. Niemiecki model resocjalizacji nie był jednak stworzony dla niego: po kilku miesiącach uciekł, wychodząc bezczelnie z więzienia po zamienieniu się ubraniami ze swoim bratem podczas pierwszego widzenia.

Wkrótce do legendy przeszedł także nielegalny powrót "Nikosia" do Polski przez Austrię na początku lat 90., brawurowe wymknięcie się z policyjnego kotła w Krakowie w 1992 roku oraz nie mniej sensacyjna ucieczka z policyjnego konwoju w Warszawie jeszcze w tym samym roku
Wchodził w szemrane i legalne biznesy, otwierał kluby, fraternizował się z aktorami i grał w filmie, aż wreszcie 24 kwietnia 1998 roku, w trójmiejskim klubie Las Vegas zamaskowany zamachowiec wystrzelił do niego z najbliższej odległości sześć pocisków. Gangstera nie uratowała nawet kamizelka kuloodporna.

Tadeusz Batyr - całe życie związany z Trójmiastem, któremu przygląda się z wielu różnych perspektyw. Analizuje ważne dokumenty, dużo czyta i rozmawia z ludźmi. Pisze książki.

Książka "Spowiedź Nikosia zza grobu" - Tadeusz Batyr - oprawa miękka - Wydawnictwo Zona Zero. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2022 r. Cena 33.18 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]