pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Spotkania. Opowieść o wierze w człowieka
Tytuł książki:

Spotkania. Opowieść o wierze w człowieka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 376 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788328337299
ISBN: 978-83-2833-729-9
Data: 2017-09-25
32.73  44.90  12.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Spotkania. Opowieść o wierze w człowieka - opis książki:

Moje życie ukształtowały wspaniałe spotkania. Nie byłbym dzisiaj tym, kim jestem, gdyby nie ludzie, których spotkałem na mojej drodze? - usłyszałem kiedyś od prof. Mariana Zembali. Nie sposób było przejść obojętnie wobec takich słów. Tym bardziej, że wypowiadał je człowiek, który wykonał tysiące operacji ratujących ludzkie życie, który wspólnie z prof. Zbigniewem Religą tworzył legendę polskiej transplantologii. "Każde spotkanie jest zaciągnięciem długu, który wypada spłacić" - dodawał już później wielokrotnie, gdy spotykaliśmy się w trakcie prac nad książką.

Powiedzieć, że Prof. Marian Zembala jest wybitnym lekarzem, który zapisał się w annałach polskiej medycyny, to zdecydowanie za mało. Wystarczyłoby jednak użyć trzech słów-kluczy, by, w sposób najbardziej uczciwy, opisać jego postać: służba, empatia, zespół. To one są punktami odniesienia każdego jego działania oraz źródłem sukcesów.

Swoim dorobkiem, osiągnięciami i przygodami mógłby obdzielić dziesiątki ludzi, jednak nigdy nie spoczął na laurach. Od 1985 roku, gdy wspólnie z prof. Zbigniewem Religą oraz prof. Andrzejem Bochenkiem współtworzył zabrzańską kardiochirurgię i transplantologię, na dobre związał się ze Śląskiem. Był członkiem zespołu kardiochirurgów, którzy przeprowadzili pierwszą udaną transplantację serca, oraz jako pierwszy w Polsce przeszczepił płuco-serce. Dziś jest dyrektorem słynnego w całej Europie Śląskiego Centrum Chorób Serca. Na swojej drodze spotkał największe osobowości świata medycyny, ale najczęściej we wspomnieniach powraca do prof. Zbigniewa Religi, swojego Nauczyciela, prosząc jednocześnie, by używać w tym słowie wielkiej litery.

Nie potrafi mówić o sobie, jest za to mistrzem opowieści o innych, których poznał w swoim życiu, a którzy go ukształtowali i ukierunkowali. Prof. Marian Zembala spłacił z nawiązką dług, który w jego mniemaniu zaciągnął. Z perspektywy czasu o swojej pracy dla pacjenta, o niezliczonych przeszczepach serca mówi: "Byliśmy szaleńcami, nie bogami".

Książka "Spotkania. Opowieść o wierze w człowieka" - Marian Zembala, Dawid Kubiatowski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 376 stron i została wydana w 2017 r. Cena 32.73 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Robcik; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-09-28
Pan Zembala jest jak skarb narodowy. Takich lekarzy, ze światową pozycją i talentem organizatorskim jest tutaj niewielu. Profesor Religa na pewno patrzy na Pana z zadowoleniem. Bardzo odpowiadają mi Pańskie poglądy na etykę lekarską i etos pracy zespołowej. Dobrze, że ma Pan rodzinę i ona jest dla Pana równie ważna jak pacjenci.
skomentuj opinię/recenzję [+]