pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sponsoring klucz do nowoczesnego marketingu

Autor książki:

Marek Datko

Dane szczegółowe:
Wydawca: Placet
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 526 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788374881722
ISBN: 978-83-7488-172-2
Data: 2012-04-03
Cena wydawcy: 79.80 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Dynamiczny rozwój rynku zmusza przedsiębiorstwa do działania przy nasilającej się konkurencji. W gospodarce rynkowej nie wystarcza zbadanie i poznanie potrzeb nabywcy, wytworzenie zaspokajającego je produktu i ustalenie konkurencyjnej ceny. Należy jeszcze dotrzeć do konsumenta z informacją o tym produkcie i przekonać go do zakupu. Ujednolicenie przekazów reklamowych, często w skali globalnej, i rosnąca edukacja konsumenta powodują, że zmniejsza się jego lojalność wobec marki czy firmy. Aby skutecznie działać w tych warunkach przedsiębiorstwo powinno wyróżniać się wśród innych uczestników rynku, stworzyć swój własny wizerunek w świadomości nabywców.

Sponsoring daje przedsiębiorstwu szansę na dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów, którzy mając w świadomości pozytywny wizerunek firmy, dokonają zakupu jej produktów, co winno przynieść oczekiwany efekt ekonomiczny.

Kwoty przeznaczane na sponsoring są coraz poważniejszą częścią budżetów promocyjnych firm. W wielu z nich wydaje się na ten cel ponad 50 mln PLN rocznie. Konieczność zaangażowania tak dużych sum może stwarzać trudność w przekonującym ich uzasadnieniu zarządom i radom nadzorczym.

Książka "Sponsoring klucz do nowoczesnego marketingu" - Marek Datko - oprawa miękka - Wydawnictwo Placet. Książka posiada 526 stron i została wydana w 2012 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]