pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Spalić wiedźmę

Autor książki:

Magdalena Kubasiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Genius Creations
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788379950300
ISBN: 978-83-7995-030-0
Data: 2016-01-21
Cena wydawcy: 34.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Sara Weronika Sokolska, zwana Saniką, w niczym nie przypomina nadwornej czarodziejki. Młoda, żywiołowa i dzika jak magia, którą włada, stanowi jedną z największych tajemnic królewskiego dworu. Nie wiadomo, gdzie uczyła się magii i kto był jej mistrzem, ani nawet skąd przybyła do Krakowa. Plotki mówią, że jest najbliższą przyjaciółką i powiernicą króla Julina, a może nawet kimś więcej. Media donoszą o jej spektakularnych wyczynach: polowaniach na biesy, inkuby i strzygi, o pojedynkach z członkami Loży Czarodziejów.

Wydaje się, że Sanika jest najpotężniejszą czarownicą w Polanii i tylko szaleniec mógłby rzucić jej wyzwanie. A jednak nawet moce wiedźmy mogą okazać się niewystarczające w starciu z przeciwnikiem, który pragnie zniszczenia Krakowa. Wrogiem, za którym stoi pradawna i niezwykle potężna magia?
"W alternatywnej, przesyconej magią rzeczywistości monarchią Polanii rządzi król Julian, a drugą co do ważności osobą po władcy jest Pierwsza Czarownica, harda i nieugięta Sara Weronika Sokolska. Gdy nad Krakowem zawisa widmo czarnoksięskiej apokalipsy, to ona staje przed wyborem: chronić miasto czy siebie.

Magdalenie Kubasiewicz udało się zgrabnie wpisać motywy z krakowskich legend w nowoczesność, a baśniową symbolikę połączyć z wartką akcją. Smok wawelski, czarnoksiężnik Twardowski, diabeł z Krzysztoforów zyskują nowe oblicze, ale to pyskata Sara skradła moje serce.

Agnieszka Hałas, autorka cyklu Teatr węży

Książka "Spalić wiedźmę" - Magdalena Kubasiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Genius Creations. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2015 r.