pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Snajperzy na wojnie. Historia strzelców wyborowych

Autor książki:

John Walter

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
EAN: 9788381515474
ISBN: 978-83-8151-547-4
Data: 2022-05-27
33.23 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Oto wnikliwa, napisana ze znawstwem historia technicznej i taktycznej ewolucji snajperstwa od wojny krymskiej po współczesność.

Ta książka opisuje, jak zadziwiająco długo armie nie doceniały roli snajperów w walce, mimo że celne strzelanie było już technicznie możliwe w XIX wieku. Przełom nastąpił dopiero w latach 1939-1940, podczas wojny zimowej między Finlandią a Związkiem Radzieckim, kiedy wyćwiczeni strzelcy wyborowi dowiedli swojej siły a słynny Fin Simo Häyhä zastrzelił 505 wrogów w niespełna 100 dni. Po 1945 roku sława snajperów znów na jakiś czas zbladła. Jednak wojna w Wietnamie, niekończący się konflikt na Bliskim Wschodzie i zagrożenie terroryzmem dały nowy impuls do rozwoju nie tylko snajperstwa, ale także skuteczniejszej broni.

Autor omawia kluczowe dla rzemiosła snajperskiego umiejętności terenowe: polowanie, śledzenie i cierpliwą obserwację. Zwraca uwagę na przełomowe dokonania w historii rozwoju karabinów snajperskich, a w szczególności na ich wady i zalety. Prezentuje wyniki nowych testów celności różnych karabinów z unikatowym systemem statystycznej oceny trafień. Podaje nowe, często korygujące dawne błędy informacje o najlepszych snajperach, oparte na badaniach genealogicznych.

John Walter (ur. 1951 w Glasgow) to jeden z najpłodniejszych pisarzy zajmujących się tematyką broni strzeleckiej - autor 70 książek przetłumaczonych na kilkanaście języków. W dorobku ma prace o pistolecie Luger, kilka wydań Rifles of the World i The Airgun Book, a także The Rifle Story, The Handgun Story, Guns of the Elite i jej kontynuację Guns of the Elite Forces, a także The German Rifle i The Greenhill Dictionary of Guns and Gunmakers.

Książka "Snajperzy na wojnie. Historia strzelców wyborowych" - John Walter - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2022 r. Cena 33.23 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.