pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Słownik stereotypów i symboli ludowych. Tom 2. Zeszyt 2. Rośliny warzywa przyprawy rośliny przemysłowe

Autor książki:

Jerzy Bartmiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 532 s.
EAN: 9788322791431
ISBN: 978-83-2279-143-1
Data: 2019-01-16
Cena wydawcy: 63.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Tom Rośliny jest kontynuacją długofalowej zespołowej pracy badawczej, rozpoczętej w środowisku lubelskim w roku 1976 [...] i realizowanej z różnym natężeniem do dziś. Cały Słownik zaplanowano na 7 tomów, które będą dotyczyć kolejno (w porządku biblijnego stwarzania świata) następujących działów: I. Kosmos, II. Rośliny, III. Zwierzęta, IV. Człowiek, V. Społeczeństwo, VI. Religia, demonologia, VII. Czas, przestrzeń, miary, kolory.

Celem Słownika stereotypów i symboli ludowych jest syntetyczne przedstawienie tradycyjnego obrazu świata utrwalonego w ludowym języku, w folklorze, wierzeniach i obrzędach. Kultura ludowa jest integralną częścią polskiego dziedzictwa narodowego, niesie uniwersalne wartości humanistyczne i estetyczne, stanowiące o naszej wspólnotowej tożsamości. Z uwagi na przemiany współczesnego modelu życia i odchodzenie w przeszłość chłopskiej formacji kulturowej, dla zachowania ciągłości pokoleniowej ważne jest jej udokumentowanie i ocalenie od zapomnienia.

Książka "Słownik stereotypów i symboli ludowych. Tom 2. Zeszyt 2. Rośliny warzywa przyprawy rośliny przemysłowe" - Jerzy Bartmiński - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej. Książka posiada 532 stron i została wydana w 2019 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]