pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Słownik Nauczania Jezusa oraz tematów czterech Ewangelii. Komentarz...
Tytuł książki:

Słownik Nauczania Jezusa oraz tematów czterech Ewangelii. Komentarz Tematyczny Do Nowego Testamentu. Tom 1. Prymasowska Seria Biblijna

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vocatio
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 1040 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788378292180
ISBN: 978-83-7829-218-0
Data: 2017-03-30
154.50  240.00  85.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Słownik nauczania Jezusa oraz tematów czterech Ewangelii współtworzy oraz wydatnie rozwija jeden z najistotniejszych nurtów badań biblijnych i teologicznych, dotyczący życia, posłannictwa i nauczania Jezusa Chrystusa. Wartość świadectwa Ewangelii kanonicznych jest największa, ponieważ wiarygodnie utrwaliły pamięć o Jezusie z Nazaretu, karmioną wiarą uczniów, którzy jako pierwsi stali się Jego wyznawcami i utrwalili ją na piśmie. Nie wystarczy jednak Ewangelie czytać, trzeba również je poprawnie rozumieć i objaśniać. Niniejszy tom wpisuje się w dziedzinę hermeneutyki biblijnej, czyli sztuki interpretacji Biblii. Coraz lepiej widać, że na progu XXI wieku jej potrzeba stała się większa niż kiedykolwiek wcześniej.

Benedykt XVI powiedział: "Upada sam Kościół, jeśli nie znamy Jezusa". Redaktorzy oryginalnego wydania napisali, że uprzystępnienie ogromnego wysiłku intelektualnego i duchowego, którego owoc stanowi ten tom, wspomagają swoją modlitwą. To bardzo cenne dopowiedzenie, które należy powtórzyć w wydaniu tego dzieła w języku polskim. Biblia, to jest Stary i Nowy Testament, powstała z wiary i dla wiary, zatem jej czytanie i objaśnianie, aby było konstruktywne i twórcze, powinno uzasadniać i wzmacniać wiarę chrześcijańską. Wzgląd na to sprzyja rekomendowaniu niniejszego Słownika nie tylko w uprawianiu wiedzy akademickiej na wydziałach teologicznych i w seminariach duchownych, lecz również w wychodzeniu naprzeciw potrzebom każdego, kto wśród sprzecznych trendów i zawirowań współczesnego świata, odnajduje w Jezusie Chrystusie i Ewangelii ponadczasowy oraz niezawodny drogowskaz.

Ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski
Członek Komitetu Teologicznego Polskiej Akademii Nauk
Laureat Nagrody Ratzingera (2014)

Książka "Słownik Nauczania Jezusa oraz tematów czterech Ewangelii. Komentarz Tematyczny Do Nowego Testamentu. Tom 1. Prymasowska Seria Biblijna" - Joel B. Green, Jeannine K. Brown, Nicholas Perrin (red.) - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Vocatio. Książka posiada 1040 stron i została wydana w 2017 r. Cena 154.50 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Nowy słownik teologii biblijnej - okładka książki

Nowy słownik teologii biblijnej

ks. Henryk Witczyk (red.)
Komentarz historyczno-kulturowy - okładka książki

Komentarz historyczno-kulturowy do Starego Testmentu....

John H. Walton, Victor H. Matthews, Mark W. Chavalas
Produkty podobne: