ISBN: 978-83-7579-303-1
Data: 2014-04-11
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Na dwa okrążenia przed końcem wyprzedzam Gebremeskela. Tłum szaleje. Zbliżam się do mety. Ryk na widowni staje się coraz głośniejszy. Prowadzę. Jeden z zawodników próbuje się wysunąć przede mnie ale mu nie pozwalam. Kiedy rozpoczynam ostatnie okrążenie cały stadion wstaje z miejsc sekcja po sekcji jakby ścigała mnie na trybunach meksykańska fala. Słowa nie są w stanie tego oddać. Nigdy w życiu nie słyszałem tak donośnego zgiełku. Doping kibiców niemal dosłownie pcha mnie ku linii mety. Jeszcze dwieście metrów. Nadal wygrywam. Kibice choć to niewiarygodne wydają z siebie jeszcze głośniejszy krzyk. Gebremeskel przyspiesza i na finiszu usiłuje mnie dogonić ale nie udaje mu się. Jestem pierwszy Igrzyska Olimpijskie w Londynie 2012 Mohamed Mo Farah chłopiec z Somalii który przyjechał do Anglii w wieku ośmiu lat przeżył rozłąkę z bratem bliźniakiem znał raptem kilka słów po angielsku ale za to miał talent do biegania. Na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku zdobył złoty medal w biegu na 10 000 metrów. Kilka dni później wygrał bieg na 5000 metrów czym w opinii Dave

Książka "Siła ambicji. Autobiografia" - Mo Farah - oprawa miękka - Wydawnictwo Galaktyka. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2014 r.