pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sieroty w łapach niedźwiedzia. Bitwa pod Bukowcem 3 września 1939

Autor książki:

Marek Pasturczak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Będziem Polakami
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 326 s.
EAN: 9788396237767
ISBN: 978-83-9623-776-7
Data: 2022-09-20
24.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Bitwa pod Bukowcem, czy też raczej bój spotkaniowy, nie odegrała we wrześniu 1939 r. prawie żadnej roli. Jednakże dla jej uczestników potyczka stała się przekleństwem na całe życie. Jeszcze w trakcie wojny ustalano wspólną wersję wydarzeń zakłamując ją dla przyszłych pokoleń. Autor jeszcze jako dziecko był świadkiem wielu rozmów prowadzonych przez weteranów, które często odbiegały od znanej powszechnie historii. Po wielu latach podjął się odkłamania przebiegu starcia pod Bukowcem. Jego ustalenia są zaskakujące i z pewnością wśród strażników ustalonego porządku wywołają wielkie oburzenie.

Krzysztof Drozdowski
O całej serii:
Powstały już tysiące, jeśli nie miliony książek opisujących naszą przeszłość. Wciąż jednak wiele jej aspektów jest przed nami skrywanych. Archiwa nadal czekają na swoich odkrywców, a dawno zakopane skarby na znalazców.

Wiele z tych historii skrywa się za zasłoną kłamstw i manipulacji. Wiele historii nigdy nie zostało spisanych przez jej świadków. Niektóre nie znalazły autora, który odważyłby się na zagłębienie w meandry tajemnic, spisków i niedopowiedzianych zdań.

Dlatego też z otwartą przyłbicą wychodzimy naprzeciw autorom, dla których prawda historyczna jest najważniejsza. Autorom, którzy nie boją się położyć swej reputacji na szalę i zmierzyć się z latami zakłamywania czy też przemilczania historii. Mroczne sekrety historii to seria wydawnicza tylko dla odważnych autorów i nie bojących się zagłębić w często dotąd niedostępne zakamarki historii czytelników.

Książka "Sieroty w łapach niedźwiedzia. Bitwa pod Bukowcem 3 września 1939" - Marek Pasturczak - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundacja Będziem Polakami. Książka posiada 326 stron i została wydana w 2022 r. Cena 24.72 zł. Zapraszamy na zakupy!