pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rzeka świadomości
Tytuł książki:

Rzeka świadomości

Autor książki:

Oliver Sacks

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 350 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788381162661
ISBN: 978-83-8116-266-1
Data: 2018-03-06
40.54  44.90  4.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Rzeka świadomości, ostatnia książka Olivera Sacksa, po raz kolejny prezentuje pasję, z jaką autor podchodził do takich aspektów ludzkiego życia jak ewolucja, twórczość, pamięć, czas, świadomość i doświadczenie.

Olivera Sacksa, u którego naukowa dociekliwość szła w parze z talentem do snucia pasjonujących opowieści, czytelnicy kochają za jego książki o niezwykłych przypadkach neurologicznych (Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem, Przebudzenia, Antropolog na Marsie), które dziś są już znanymi zaburzeniami, takimi jak autyzm, zespół Tourette a, ślepota twarzy, zespół sawanta. Jednak nie każdy wie, że Sacks dysponował nie tylko głęboką znajomością literatury i medycyny, ale także wszechstronną wiedzą botaniczną, zoologiczną, chemiczną, psychologiczną, filozoficzną, świetnie znał też historię nauki. Rzeka świadomości w pełni pokazuje tę erudycję, ale przede wszystkim potwierdza jego zdolność do niezwykłych skojarzeń, radość, jaką czerpał z nauki, a także bezkresne zaangażowanie się w wielki projekt badawczy: Co czyni nas ludźmi?
Niekonwencjonalne punkty widzenia, które proponuje autor, oraz dobrze znane kwestie, umieszczone jednak w zaskakującej perspektywie, od Darwina i natury ewolucji, przez pojmowanie czasu, na istocie świadomości kończąc to główne zalety tej fascynującej naukowo i okraszonej subtelnym poczuciem humoru książki.

"Każda strona tej książki przypomina nam, jak utalentowanym i błyskotliwym gawędziarzem był Oliver Sacks".

"Wall Street Journal"

Książka "Rzeka świadomości" - Oliver Sacks - oprawa twarda - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 350 stron i została wydana w 2018 r. Cena 40.54 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Rzeka świadomości"
Oliver Sacks - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Historia erotyzmu - okładka książki
Historia erotyzmu Georges Bataille
Zakazana Archeologia. Ukryta Historia - okładka książki
Zakazana Archeologia. Ukryta Historia Człowieka Michael A. Cremo, Richard L. Thomson