pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rozmowy z niewierzącym

Autor książki:

Franciszek, Eufenio Scalfari

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 203x129 mm
EAN: 9788375957082
ISBN: 978-83-7595-708-2
Data: 2013-10-29
Cena wydawcy: 14.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Papież Franciszek rozmawia z niewierzącymi! ROZMOWY Z NIEWIERZĄCYM to niezwykła książka! Zawiera korespondencję między Eugenio Scalfarim a papieżem Franciszkiem. Jest także zapisem wywiadu, jakiego Ojciec Święty udzielił założycielowi ,,La Repubblica.

Pretekstem do powstania publikacji był list otwarty Scalfariego opublikowany wcześniej w tymże dzienniku. Niewierzący dziennikarz postawił wówczas papieżowi pytania dotyczące wiary, nawiązując do treści pierwszej encykliki Franciszka poświęconej temu zagadnieniu.

Zanim jednak doszło do spotkania i rozmowy, Ojciec święty wysłał do redakcji ,,La Repubblica list, w którym odniósł się do refleksji dziennikarza dotyczących encykliki.

Papież, dostrzegając problemy współczesnego świata, podejmując dialog z każdym człowiekiem, na nowo odkrywa i ukazuje wartość i piękno religii.

Powoduje, że wiele osób na nowo wsłuchuje się w słowa Kościoła, jakie kieruje do wszystkich papież Franciszek.

Ojciec święty chce Kościoła, posiadającego przymioty Boga Miłosiernego, który nie sądzi, lecz wybacza i poszukuje zagubionego grzesznika, przyjmuje syna marnotrawnego. Tak jak jego wielki poprzednik Jan Paweł II jest papieżem dialogu i porozumienia.

Dodatkiem, a zarazem dopełnieniem książki jest encyklika Lumen fidei, która stała się bezpośrednim pretekstem do ożywionej korespondencji, spotkania i wywiadu dziennikarza z papieżem.

Książka "Rozmowy z niewierzącym" - Franciszek, Eufenio Scalfari - oprawa miękka - Wydawnictwo M. Książka posiada 136 stron i została wydana w 2013 r.