pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Rowerem po Amazonce. Bracia Dawid Anders i Hubert Kisiński w podróży...
książka:

Rowerem po Amazonce. Bracia Dawid Anders i Hubert Kisiński w podróży przez największą rzekę świata

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 155x215 mm
EAN: 9788326824050
ISBN: 978-83-2682-405-0
Data: 2017-03-14
pozycja niedostępna

Rowerem po Amazonce. Bracia Dawid Anders i Hubert Kisiński w podróży przez największą rzekę świata - Piotr Chmieliński - opis książki:

Historia niezwykłej wyprawy dwóch braci, którzy przemierzyli największą rzekę świata na rowerach. Zakrawała na niemożliwe do zrealizowania szaleństwo, okazała się wspaniałą przygodą i cenną życiową lekcją. Dla jednego była spełnieniem marzeń, dla drugiego - ostatnią szansą na ocalenie.

Wyprawa niezwykła, bo Amazonka nie jest zwykłą rzeką. Prawie siedem tysięcy kilometrów przez góry i dżunglę. Nie jedno, ale dwa źródła. Ujście dwustukilometrową deltą do oceanu. Rwące bystrza. Fale, jak na oceanie. Uwielbiana równie mocno, jak nienawidzona. Ale niezmiennie fascynująca.

Przypadkowo, w trzydziestą rocznicę pierwszego przepłynięcia całej Amazonki, od źródła od ujścia, Dawid Andres i Hubert Kisiński wyruszyli w podróż z nurtem królowej rzek.... na rowerach. Ale nie zwykłych rowerach. Na rowerach amazońskich.

Nieprzypadkowo, opowieść o przeżyciach braci, poznawaniu rzeki i ludzi, a przede wszystkim samych siebie, snuje Piotr Chmieliński - pierwszy w świecie człowiek, który przepłynął kajakiem Amazonkę. Wracając po trzydziestu latach na jej brązowe wody, wspólnie z Dawidem i Hubertem zmierza się z fenomenem Amazonki i ulega magicznemu wpływowi, który urzeka, a jednemu z braci ratuje życie.

Podróż rowerami po Amazonce została nagrodzona Kolosem 2015 w kategorii Wyczyn Roku.

Książka „Rowerem po Amazonce. Bracia Dawid Anders i Hubert Kisiński w podróży przez największą rzekę świata” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo AGORA.

Książka posiada 336 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Martin; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-04-10
Trochę siedzę w tym światku i jestem niewątpliwie skrzywiony, ale tą książkę polecam z czystym sercem. Wykazali się niesamowitym uporem, trochę pomagało im po drodze szczęście i ich promieniująca na innych życzliwość.
Jak zwykle do celu zaprowadziło ich wiele pomyślnych zbiegów okoliczności, a do ukazania się tej książki poznanie ojca Amazonki Piotra Chmielińskiego wspierającego ich poczynania przez całą wyprawę. Taki tercecik aż kipiący energią co czuć w książce.
Polecam
skomentuj opinię/recenzję [+]
Piotr Chmieliński - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o - okładka książki
Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach Aleksandra Wójcik, Maciej Zdziarski