pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Relacje sieciowe urzędu gminy. Budowanie przewagi kooperacyjnej

Autor książki:

Marcin Flieger

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 283 s.
Wymiar: 165x238 mm
EAN: 9788381987714
ISBN: 978-83-8198-771-4
Data: 2020-09-24
Cena wydawcy: 99.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W ostatnich dekadach otoczenie organizacji uległo głębokiej transformacji, a kluczową rolę odgrywa wielokierunkowa współzależność podmiotów. Partnerzy coraz częściej podejmują działania wspólne, tworząc tzw. sieci międzyorganizacyjne. Zrozumienie i wyjaśnienie uwarunkowań ich funkcjonowania stanowi obecnie istotne wyzwanie w obszarze zarządzania strategicznego.

W książce pogłębiona została problematyka nurtu sieciowego i zwiększania skuteczności realizowania zadań przez organizację. Zamierzenia badawcze skoncentrowano na opracowaniu spójnej konstrukcji teoretycznej, umożliwiającej integrację problematyki kształtowania relacji sieciowych oraz możliwości i uwarunkowań budowania przewagi kooperacyjnej. Badaniem objęte zostały organizacje sektora publicznego. W książce przyjęto podejście egocentryczne i skupiono się na perspektywie urzędu gminy, pełniącego rolę lokalnego integratora działań na rzecz ekonomicznego i społecznego rozwoju regionu.

Publikacja dedykowana jest przede wszystkim zarządzającym zaangażowanym w rozwijanie współpracy w ramach sieci międzyorganizacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem sieci publicznych. Choć ma charakter naukowy, zawiera również praktyczne wskazówki wyjaśniające istotę relacji sieciowych i uwarunkowania skutecznego wykorzystania potencjału przewagi kooperacyjnej organizacji.

Podjęta tematyka jest ważna z naukowego punktu widzenia i jednoznacznie wpisuje się w obszar badań nauk o zarządzaniu. Dodatkowo, co warto podkreślić, w literaturze krajowej podobna problematyka w prezentowanej logice nie była prezentowana. Zatem monografia doskonale uzupełni rynek wydawniczy o kwestie zarządzania publicznego, ale z perspektywy zarządzania i sieciowości.

Prof. dr hab. Ewa Stańczyk-Hugiet
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Książka "Relacje sieciowe urzędu gminy. Budowanie przewagi kooperacyjnej" - Marcin Flieger - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 283 stron i została wydana w 2020 r.