pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Czas i trwanie. Studia o Bergsonie
Czas i trwanie. Studia o Bergsonie 41.78 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Nowa filozofia francuska
Nowa filozofia francuska 49.79 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Dzienniki młodzieńcze (1881-1887)
Dzienniki młodzieńcze (1881-1887) 36.08 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Recepcja filozofii Immanuela Kanta w filozofii polskiej w poczatkach...
książka:

Recepcja filozofii Immanuela Kanta w filozofii polskiej w poczatkach XIX wieku cz. 2. Józef Maria Hoene Wroński Filozofia krytyczna odkryta przez Kanta, oparta na ostatecznej zasadzie poznania

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 162 s.
Wymiar: 155x225 mm
EAN: 9788323133599
ISBN: 978-83-2313-359-9
Data: 2016-04-17
Cena wydawcy: 26.00 złpozycja niedostępna

Recepcja filozofii Immanuela Kanta w filozofii polskiej w poczatkach XIX wieku cz. 2. Józef Maria Hoene Wroński Filozofia krytyczna odkryta przez Kanta, oparta na ostatecznej zasadzie poznania - opis książki:

Zawartość niniejszej rozprawy w istocie różni się od doktryny Kanta jedynie tym, że dodałem w niej podstawę, na której opierają się naczelne zasady tego filozofa. Tę właśnie podstawę zapowiada tytuł. Owa podstawa sama w sobie jest fundamentem i wzmacnia naczelne zasady [filozofii] Kanta, nadając im kierunek inny od tego, jaki wyznaczył im Kant; kierunek, którego nie mógł on wówczas znać. Te drobne odchylenia nie mają jednak najmniejszego wpływu na główne wnioski wynikające z jego doktryny; wnioski owe zależą przede wszystkim od tych najważniejszych kierunków, które właściwie nigdy nie są błędne. Przez to właśnie możemy pojąć wartość tego, co mówił Fichte, gdy nadchodzącym epokom pozostawił zgłębienie geniuszu tego człowieka (to znaczy Kanta), który z punktu, w jakim zastał filozofię, porwał ją z taką gwałtownością ku ostatecznemu celowi, jak gdyby był prowadzony boskim natchnieniem.

Z rozprawy Hoene Wrońskiego, Philosophie critique découverte par Kant...

Książka „Recepcja filozofii Immanuela Kanta w filozofii polskiej w poczatkach XIX wieku cz. 2. Józef Maria Hoene Wroński Filozofia krytyczna odkryta przez Kanta, oparta na ostatecznej zasadzie poznania” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Książka posiada 162 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Recepcja filozofii Immanuela Kanta w filozofii polskiej w poczatkach..."