pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Psychospołeczne funkcjonowanie osób z zespołem Downa
Tytuł książki:

Psychospołeczne funkcjonowanie osób z zespołem Downa

Autor książki:

Ewa Zasępa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788375874457
ISBN: 978-83-7587-445-7
Data: 2012-01-30
13.85  28.00  14.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Monografia podejmuje problematykę osób z zespołem Downa. Życie psychospołeczne tych osób scharakteryzowane jest w niej z uwzględnieniem stanu współczesnej wiedzy, osiągnięć różnych dziedzin nauki, które dotyczą właściwości ich funkcjonowania, a także trudności, których te osoby i ich rodziny doświadczają.

Omówione są problemy związane z rozwojem niemowląt i małych dzieci, adolescentów, młodych dorosłych oraz osób starszych. Uwzględnienie szerokiego przedziału wiekowego jest niezwykle istotne z racji wydłużania się czasu życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym również z zespołem Downa.

Poruszane zagadnienia mają na celu poznanie i zrozumienie osób z zespołem Downa, co bezpośrednio łączy się z podnoszeniem jakości udzielanej im pomocy, jak również z lepszą jakością ich życia oraz ich rodzin - są to kwestie w ostatnim czasie szczególnie żywo dyskutowane.

Książka przedstawia wyniki badań empirycznych prowadzonych zarówno na gruncie polskim, jak i zagranicznym, a także omówienie prac teoretycznych dotyczących tematu publikacji.

Pozycja adresowana jest zarówno do profesjonalistów zajmujących się leczeniem i usprawnianiem osób z zespołem Downa, studentów psychologii i pedagogiki, jak i do rodziców oraz opiekunów tych osób, a także do wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o ich funkcjonowaniu.

Książka "Psychospołeczne funkcjonowanie osób z zespołem Downa" - Ewa Zasępa - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2012 r. Cena 13.85 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Psychospołeczne funkcjonowanie osób z zespołem Downa"
Ewa Zasępa - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Rodzina przestrzenią rozwoju osoby. - okładka książki
Rodzina przestrzenią rozwoju osoby. Perspektywa... Marek Jeziorański, Danuta Opozda, Alina Rynio