pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Psychiatria. Podręcznik dla studentów medycyny
»
»
podręcznik:

Psychiatria. Podręcznik dla studentów medycyny

Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 748 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788320040333
ISBN: 978-83-2004-033-3
Data: 2009-06-03
Cena wydawcy: 124.95 złpozycja niedostępna

Psychiatria. Podręcznik dla studentów medycyny - Adam Bilikiewicz - opis książki:

Prof. dr hab. med. Adam Bilikiewicz jest kierownikiem Katedry Psychiatrii i II Kliniki Chorób Psychicznych Akademii Medycznej w Gdańsku. Zespół autorów stanowią wybitni znawcy przedmiotu z większości ośrodków akademickich w Polsce.
Jest to podstawowy podręcznik psychiatrii dla studentów medycyny, rekomendowany przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
W obecnym, zmienionym i uzupełnionym, trzecim wydaniu książki uwzględniono ogromny postęp wiedzy, jaki się dokonał w ostatnim czasie w psychiatrii w zakresie diagnostyki, terapii i profilaktyki zaburzeń psychicznych, oraz przedstawiono rozwój nowych kierunków w tej dziedzinie. Omówiono najistotniejsze zagadnienia psychiatrii klinicznej, a także wybrane problemy psychiatrii stosowanej (m. in. zasady kierowania chorego na leczenie, sprawy dobrowolności i przymusu leczenia, zagadnienia psychiatrii środowiskowej, sądowej, wojskowej). Uwzględniono także kryteria klasyfikacyjno-diagnostyczne Światowej Organizacji Zdrowia (ICD-10), a także kryteria Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (DSM-IV). Na końcu książki zamieszczono krótki słownik terminów psychiatrycznych z ich definicjami.

Książka „Psychiatria. Podręcznik dla studentów medycyny” - oprawa miękka - Wydawnictwo PZWL.

Książka posiada 748 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Psychiatria. Podręcznik dla studentów medycyny"